reklamı kapat

POPÜLER

Galaxy S10

Samsung Galaxy S10 hakkında son bilgiler ortaya çıktı

Henüz Galaxy S9 ve Galaxy S9+ tanıtılmamışken Galaxy S10 ile ilgili haberler gelmeye başladı. Samsung’a yakın kaynakların aktardıkları bilgilere göre Galaxy S10, 7 nm Snapdragon 855 işlemcisi yer alacak.

10 nanometrelik işlemcilerle kıyaslandığında daha küçük bir boyuta sahip olacak işlemcinin hem daha yüksek performans hem de enerji verimliliği konusunda başarılı olacağı belirtiliyor. Qualcomm’un en yeni mobil işlemcisinde X24 modem yer alacağı ifade ediliyor. Bu modem yardımıyla telefonun 2 Gbps’ye varan indirme hızı sunacağı konuşuluyor. Snapdragon 845’te yer alan modemin 1,2 Gbps’lik hız vadettiğini hatırlatmakta yarar var.

Bu arada Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 855 işlemcisinin Galaxy Note 10’da da yer alma ihtimali bulunuyor. Telefona geri dönecek olursak telefonda farklı bir tasarım çizgisi kullanılması muhtemel. Hem işlemci hem de kamera performansı konusunda iyileştirmeler beklediğimiz Galaxy S10’un fiyatına dair iddialar da konuşuluyor. Samsung’a yakın kaynaklar telefonun fiyatının 799 dolar-849 dolar arasında olacağını iddia ediyor. Pek tabii bu iddiaların gerçeğe dönüşmesi için bir yıl beklememiz gerekiyor.

Galaxy S10 ne zaman gün ışığına çıkacak?

Galaxy S10’un 2019 yılının şubat ayında tanıtılması bekleniyor.