reklamı kapat

POPÜLER

samsung

Samsung Galaxy S10’a güç verecek işlemcinin detayları belli oldu

Samsung, yeni nesil mobil işlemcisinin duyurusunu gerçekleştirdi. Önümüzdeki yıl piyasaya sunulacak Galaxy S10’a güç vermesini beklediğimiz işlemci, 7 nm süreciyle üretiliyor.

Daha iyi verim ve düşük maliyet sunan işlemci Samsung’un belirttiğine göre bir önceki işlemciye kıyasla yüzde 30 daha yüksek transistör performansı sunuyor. Yüzde 50 enerji tasarrufu sağlayan işlemcinin Snapdragon 845’den ve Exynos 9810’dan yüzde 40 daha ufak olduğu belirtiliyor.

Samsung’un 5 nm’lik işlemcilerinin ise ultra düşük güç tüketimi sağlayacağı ifade ediliyor. FinFet’i kullanacak işlemcilerin sonuncusu ise 4 nm üretim süreciyle karşımıza çıkacak. Bu işlem teknolojisi ile üretilen çipler geliştirilmiş performansa ve daha küçük bir hücre boyutuna sahip olacağı söyleniyor. Samsung’un yeni nesi GAA (Gate all-around) mimarisini kullanacak 3 nm’lik üretim sürecinin ise 2022 yılında üretim sürecine gireceği konuşuluyor.

Galaxy S10 ne gibi özelliklere sahip olacak?

Galaxy S10’a 5,8 inç, S10 Plus’a ise 6,3 inç ekran koyacak firmanın, yeni modellerde bir üç boyutlu yüz tanıma sistemi kullanması da bekleniyor. Bunu yukarıdaki tasarımla nasıl sunacağı gerçekten merak edilen Samsung, büyük bir teknolojik devrim planlıyor olabilir deniyor. Güçlerini satıldıkları bölgeye göre Exynos 9820 ya da Snapdragon 855‘den alacak telefonlar, daha şimdiden büyük heyecan yaratıyor.

İlginizi çekebilir