reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S9 Mini

Samsung Galaxy S9 Mini ile şaşırtabilir

Gelecek yıl satışa sunulması planlanan Samsung Galaxy S9 ve S9+ heyecan yaratmayı sürdürüyor. Öyle ki bu cihazlara dair her iddia büyük ilgi görüyor. Son olarak Samsung’un S9 Mini hazırlığı içinde olduğu söyleniyor.

Advertisement

Hatırlarsanız birkaç sene öncesine kadar mini olarak adlandırılan pek çok model bulunuyordu. Üstelik bu dönemde asıl modeller çok daha ufaktı. Teknoloji ilerledikçe telefonlar giderek büyüdü, mini modeller de ortadan kayboldu. Samsung’un mini olarak satışa çıkan son modeli S5 Mini oldu. Her ne kadar S8 Mini beklentisi olsa da, Samsung bu alanda hiçbir çalışma yapmamayı tercih etti. Teknoloji devi bu gişatı gelecek sene değiştirecek gibi görünüyor. Şimdiden Samsung Galaxy S9 Mini’nin geleceğine dair iddialar güçlenmeye başladı.

Samsung Galaxy S9 Mini iddiaları Çin’den

Çin’in Twitter’ı olarak bilinen Weibo’da paylaşılan bilgilere bakılırsa Samsung, S9’un ufak versiyonu için çalışmalara başladı. Şimdilik S9 Mini ismiyle anılan telefonun tıpkı amiral gemisi model gibi sonsuz ekrana sahip olacağı söyleniyor. Ekran boyutu ise 5 inç sınırını aşmayacak gibi görünüyor. Bu sayede Samsung Galaxy S9 Mini’yi tek elle kullanmak mümkün olacak. Henüz Samsung Galaxy S9 Mini’nin diğer teknik özelliklerine dair bir bilgi bulunmuyor.