reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Note Edge 2, HTML5 testinde göründü

Samsung’un geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü ve kavisli ekranıyla teknoloji severlerin dikkatini çekmeyi başaran Note Edge‘in deneysel bir cihaz olacağı ve yeni bir versiyonunun yapılmayacağı düşünülüyordu. Ancak ortaya çıkan bilgiler bu yıl içerisinde yeni bir Note Edge ile karşılaşabileceğimizi gösteriyor.

Tarayıcıların HTML5 konusunda ne kadar başarılı olduğunu test eden html5test sitesinde ortaya çıkan yeni Samsung modelinin Note Edge’e işaret ettiği iddia ediliyor. Samsung Zenzero isimli cihazın Android 5.1.1 sürümünü kullandığı görülüyor. 2 gün önce test edilen cihazda Samsung Browser 3.2 kullanıldığı ve 503 puan elde edildiği göze çarpıyor. Samsung Galaxy S6‘da 3.0 tarayıcı kullanıldığını göz önüne alırsak yeni nesil Note Edge’de daha gelişmiş bir tarayıcıyla karşılaşacağımızı söylemek mümkün. Tabii bu siteye gönderilen bazı test sonuçları yanıltıcı bilgiler de içerebiliyor. Dolayısıyla bu bilgiler şimdilik dedikodu olmanın ötesine geçemiyor.
samsung
Yeni Note Edge’de 5.4 veya 5.5 inç büyüklüğünde çift kavisli Super AMOLED ekranın yer alması bekleniyor. 6 çekirdekli Snapdragon 808 işlemcinin yer alacağı iddia edilen cihazda 16 GB depolama alanı ve 16 megapiksel çözünürlüğünde arka ve 8 megapiksel çözünürlüğünde ön kameranın bulunacağı öne sürülüyor. Bunların yanı sıra Note serisinden alışık olduğumuz üzere yenilenmiş bir S Pen stylus’un cihazla birlikte geleceği de söylenenler arasında.

Haberde kullanılan görsel Samsung Galaxy Note Edge’e aittir.