reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Samsung One UI 4.1

Samsung One UI 4.1 ile sunulacak iki çok iyi fotoğraf düzenleme imkânı

Samsung Galaxy S22 ailesiyle beraber Android 12 temelli One UI 4.1 arayüz yapısı da gelecek. Bunda iki çok iyi fotoğraf özelliği olacak.

Advertisement

Material IT isimli Twitter hesabı tarafından aşağıdaki Tweet içerisinde gösterilen bu fotoğraf özellikleri, One UI 4.1 yapısının en çok ses getirecek yanlarından olacak gibi görünüyor.

Bu fotoğraf düzenleme özelliklerinden birisi fotoğraftaki gölge kısımları otomatik olarak algılayabiliyor ve silebiliyor. Bu imkân yukarıdaki ilk fotoğraf ile gösteriliyor ve sonuç gerçekten çok iyi duruyor. Fotoğraflardan istenmeyen gölgeleri “tamamen silmek” gerçekten çok zor ancak yapay zekâ sistemleri artık bu konuda zorlanmıyor.

Samsung Galaxy S22 ailesiyle beraber gelecek Android 12 temelli One UI 4.1 arayüzün en önemli fotoğraf özelliği gölge temizleme değil, yansımaları ortadan kaldırma imkânı olacak. Bunu yukarıdaki ikinci fotoğraf örneği ile karşımıza getiren Material IT, bu özellik ile gerçekten büyük bir algoritmanın hazırlandığını gözler önüne seriyor.

Çekilen bir fotoğraf içerisindeki yansımanın sadece tek tuşla yapay zekâ tarafından telefon içerisinde kaldırılabilecek olması, gerçekten akıl almaz görünüyor. Bu sayede birçok kullanılmaz haldeki fotoğraf kullanılabilir hale getirilebilir ve bu imkân birçok farklı fotoğraf senaryosunda ortaya çıkan sonucu ciddi şekilde değiştirebilir.

Bu fotoğraf düzenleme imkanlarının amiral gemisi haricindeki Samsung telefonlarda olup olmayacağı henüz bilinmiyor. Ancak firma orta seviye telefonları da bu özelliklerden mahrum etmeyecektir.

İlginizi Çekebilir: Karşınızda çok eğlenceli görünen kişisel ulaşım aracı