reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Samsung Türkiye’den çekiliyor iddiasına resmi cevap

 - Güncelleme: 17 Aralık 2019 17:51

Kısa süre önce ortaya çıkan “Samsung Türkiye’den çekiliyor” ve “firma yeni telefonlarını Türkiye’de satmayacak” şeklindeki iddialara resmi cevap geldi.

Google‘a Rekabet Kurumu tarafından yazılımsal anlamda rakiplere şans tanımayarak “haksız rekabete yol açtığı” gerekçesiyle ceza kesilmesi ve firmanın Türkiye’deki gelecek cihazların Android lisansını iptal etmesi ses getirmeyi sürüdürüyor. Hatta bu konuda kısa süre önce büyük bir Samsung haberi dahi ortaya çıkmıştı. Bazı kaynaklar firmanın 16 Aralık itibarıyla Türkiye’ye telefon sevkiyatını durdurma kararı aldığını yazdı. Bazıları ise garip şekilde firmanın Türkiye pazarından komple çıkacağını iddia etti. İşte tüm bunlara dakikalar önce firmadan resmi cevap geldi:

“Kamuoyuna Duyuru

Samsung Electronics olarak faaliyet gösterdiğimiz tüm ülkelerin yasalarına göre ticari faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Türkiye’de Rekabet Kurumu’nun Google’ın faaliyetleri ile ilgili aldığı kararı ve bununla ilgili süreçleri yakından takip ediyoruz. 2020’de çıkacak yeni Galaxy ürünleri ile ilgili Türkiye’deki lansman çalışmalarımıza ve planlamalarımıza devam ettiğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.

Rekabet Kurumu tarafından yürütülen süreçle ilgili gelişmelere göre kullanıcılarımızı ve kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Samsung Electronics Türkiye”

Samsung, Türkiye pazarından çıkmayacak

Firmaya göre yeni modellerin Türkiye’ye getirilmesi konusunda da şimdilik bir sorun bulunmuyor. Ancak Android lisansı konusu çözülmezse, Samsung’un modelleri başta olmak üzere diğer tüm yeni Android cihazlarda Google’ın servisleri ve uygulamaları olmayacak. Yani bütün Android sektörü Türkiye özelinde Huawei’nin Mate 30 ailesindeki durumuna düşecek. Bu açıdan herkes gibi biz de Rekabet Kurumu ile Google arasında bir çözüm sağlanmasını umut ediyor ve merakla bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir

JBL imzalı ışıktan şarj olan yeni kablosuz kulaklık

İLGİLİ HABERLER