reklamı kapat

POPÜLER

Sony Mobile

“Sony Mobile Türkiye’den çekiliyor” iddiası

Akıllı telefon rekabetinde ciddi sorunlar yaşayan Sony Mobile için üzücü bir iddia geldi. Şirketin mobil departmanı Türkiye’den çekiliyor olabilir.

Advertisement

Xperia serisi akıllı telefonlarıyla ikonik bir tasarım çizgisi oturtan Sony, özellikle Türkiye’de çok sevilen ve güvenilen markalar arasında yer alıyor. Elbette bu şirketin sadece mobil departmanından kaynaklanmıyor. Bir bütün olarak yıllardır etkileyici ürünler çıkaran firmanın mobil departmanı içinse ortaya üzücü bir iddia atılmış durumda. Twitter’da yazdığı isabetli “sızıntı” haberleriyle ünlü Evan Blass, dün paylaştığı duyuruda mobil tarafın Türkiye’deki tüm operasyonları durduracağını ve ofisini kapatacağını yazdı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony Mobile Türkiye’den çekiliyor

Evan Blass’ın attığı tweet ise tam olarak şu şekilde: “Orta Doğu, Türkiye ve Afrika’daki Sony Mobile hayranlarına kötü haber. Şirketin bölgede ekim gibi tüm operasyonlarını durduracağını ve ofislerini kapatacağını duydum.

Blass’ın geçmişi göz önüne alınınca iddia ne yazık ki doğru gibi görünüyor. Samsung, Apple gibi isimlerle kıyaslandığında daha küçük bir kitlesi bulunsa da, firmanın telefonlarının kullanıcıları firmaya sadakatleriyle tanınıyor. Ancak buna rağmen düşen Xperia satışları, bazı bölgelerde şirketi küçülmeye itmiş gibi görünüyor. Bu arada altını tekrar çizelim Türkiye’den çekilme iddiası sadece mobil departman için geçerli. Sızıntı ile ilgili şirketten henüz resmi bir açıklama yapılmadı.