reklamı kapat

POPÜLER

Samsung SpaceSelfie
Samsung SpaceSelfie
Samsung SpaceSelfie

Samsung’un “uzay selfie” projesinde ilginç son

Samsung, geçtiğimiz hafta Galaxy S10 5G modeli özelinde çok ilginç bir reklam projesi başlatmıştı. İşte bu projenin sonu ilginç oldu.

“SpaceSelfie” isimli bir reklam projesi hazırlayan Samsung, bu proje kapsamında uzay sınırına bir Galaxy S10 Plus 5G göndermiş ve sisteme yüklediğiniz selfie fotoğrafları da uzay sınırına taşımıştı. “Uydu görünümlü bir yapıda” balon ile uzaya çıkarılan telefon, söylendiği kadarıyla gönderilen selfie’leri ekranında açacak bu fotoğraf açıkken arkadaki kamera ile cihazın fotoğrafı çekilecekti. Bu sayede çektiğiniz selfie, arkasındaki uzay manzarasıyla görüntülenecek ve tarafınıza iletilecekti. 19 km yukarıda normalde 200 saat kalacak balon, bunu tamamlayamamış gibi görünüyor. Çünkü yukarıdaki tasarımıyla dikkat çeken bu “uydu”, kısa süre önce Amerika’da düştü. Bir evin yakınına ancak evindirici şekilde açık araziye düştüğü aktarılan SpaceSelfie yapısı, büyük güneş panellerine sahip tasarımı nedeniyle gerçek bir uydu sanıldı. Yerel medyanın “Samsung’un uydusu düştü” şeklinde aktardığı ve bu yüzden ciddi karışıklıklara neden olduğuna aktarılan çalışma, kötü bir bitiriş yapmış oldu. Samsung tarafından süreçte henüz bir açıklama yapılmadığı ve konu hakkında yerel yönetim ile görüşmeler içerisinde olunduğu söyleniyor.

Samsung SpaceSelfie
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung reklam konusunda sınırları zorladı

Ancak projenin sonu hedeflendiği gibi bitmedi. Gerçekten çok zor bir işe kalkışan ve sonu kötü bitmesine rağmen başta başarıya ulaştığı aktarılan şirket, sanıyoruz bir daha böyle bir işe kalkışmayacaktır.

İlgili Video