reklamı kapat

POPÜLER

Samsung, Windows ve Android’i aynı anda çalıştıran telefon geliştiriyor

Son zamanlarda Galaxy Note7’nin geri çağrılmasıyla başı dertte olan Samsung, yenilikçi patentlerle gelecek yıllara yatırım yapıyor. Güney Koreli devin son patenti, Android ve Windows’u aynı çatı altında toplamayı hedefliyor. 

Windows ve Android’in cihazlara yüklenip ayrı ayrı kullanılabildiğine çokça şahit olduk. Ancak Samsung’un aldığı patent, iki işletim sistemi kullanma olayını tamamen farklı bir boyuta taşıyor. Samsung’un çoklu pencere özelliği kullanılarak bir pencerede Android, diğerindeyse Windows aynı anda kullanılabiliyor. Hatta bir işletim sistemindeki dosya sürükle-bırak yöntemiyle diğerine anında aktarılabiliyor. Patentte Windows’un mobil sürümü yerine tam sürümünün kullanılması da dikkat çekiyor. Samsung’un Galaxy S8 veya Note8’de böyle bir özellikle gelmesi beklenmiyor fakat patentin gelecekte gerçeğe dönüşmesi için önünde hiçbir engel bulunmuyor.

galaxy1

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Samsung, Windows ve Android’i aynı anda çalıştıran telefon geliştiriyor” için bir cevap

 1. İlhami örs dedi ki:

  beklediğim özellik iş için birebir
  samsung un snotu çok kullanıyorum ve kalemini.
  Bazı şeyler android de çok pratik.
  fakat Windows ta excel ve ofis programları ideal kullanıyor. ayrıca excel diğer özellikleri sadece Windowsta var. makro ve basic gibi…

  hep aradığım bir şey di