reklamı kapat

POPÜLER

Samsung kendin tamir et programı

Samsung, yurt dışında telefonları için kendin tamir et programı başlatıyor

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, ABD’de telefonları için kendin tamir et programı başlatıyor. Burada iFixit ortaklığı kuruldu.

Samsung, kişilerin belirli Galaxy cihazların tamirini kendisinin yapmasını istiyor. Bu konuda tamir konusunda herkese hizmet veren iFixit ile ortaklık kuran şirket, şimdilik ABD merkezli olarak Galaxy S20, Galaxy S21 ve Galaxy Tab S7+ için kendin tamir et programı başlatıyor. Bu önümüzdeki aylarda başlayacak program kapsamında kişilere tamiri evde yapmaları için gereken her şey (Parça, eğitim vb.) sunulacak. Daha sonra başka cihazları da kapsama alanına alacak süreç, ilk aşamada sadece ekran, arka cam ve şarj portu gibi tamirlere odaklanacak. Daha sonra duruma göre daha fazla tamir işlemi sunulacak.

Bu konuda daha önce Apple da bir adım atmış ve geçtiğimiz aylarda “Self Service Repair” programı ile karşımıza çıkmıştı. Bu program kapsamında iPhone 13 ve iPhone 12 ailesinden bir modele sahip kullanıcılar, Apple’ın resmen sağladığı parça, doküman ve araçlar ile kendi tamir işlemlerini kendisi yapabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu sayede bozulan ve çözümü kolay olan bir parça için Apple’a gidilmesine gerek kalmayacak, elektronik konusunda biraz bilgi sahibi olan hemen herkes kendi telefonunu evinde kendisi tamir edebilecek yani düzeltebilecek. İleride sürece daha fazla cihaz dahil edeceklerini duyuran Apple, hazırlanan “Self Service Repair Online Store” sayfası üzerinden kişilere 200 farklı parça sunacaklarını duyurmuştu.

Kendin tamir et programı yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle