reklamı kapat

POPÜLER

Samsung’dan Galaxy Note 7 sahiplerine Note 8 müjdesi

Samsung’un bir süredir merakla beklenen yeni amiral gemisi telefonu Galaxy Note 8 sonunda gün yüzüne çıktı. Bu cihazın resmen duyurulmasının ardından Samsung, Galaxy Note 7 sahiplerini sevindirecek kazançlı kampanyayı duyurdu.

Hatırlayacağınız üzere Galaxy Note 7 ilk duyurulduğunda büyük heyecan uyandırmıştı. Harika özelliklere sahip olan bu akıllı telefonun bir fiyaskoya dönüşmesi ise uzun sürmedi. Dünyanın çeşitli noktalarında farklı kullanıcılar Galaxy Note 7’nin patladığını ifade etti. Bu talihsiz durum giderek diğer telefonlara da yayılmaya başladı. Sıkıntının büyüklüğü ortaya çıkınca Samsung yaklaşık 3 milyon telefonu geri çağırdı. Ardından düzenlenmiş yeni versiyonu gün yüzüne çıkarttı. Fakat bu cihazlarda da problem çıkması Samsung’a büyük bir darbe vurdu. Sırf Galaxy Note 7’den dolayı 5 milyar dolar zarar edildi. Buna rağmen Samsung sadık kullanıcılarına ufak bir hediye vermeye karar verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

The Verge’ün haberine göre Galaxy Note 7 sahipleri daha geçtiğimiz gün duyurulan Samsung Galaxy Note 8’e indirimli bir şekilde sahip olacak. Samsung ellerindeki cihazları 425 dolara yani yaklaşık 1.500 TL’ye geri alacak. Fakat bunun için önce Samsung’un kullanıcıları kampanya katılımına uygun görmesi gerekiyor. Başvuru süreci ise şimdilik belirsiz.

Şimdilik bu kampanyanın Türkiye’de uygulanıp uygulanmayacağı bilinmiyor. Son olarak bu yeni akıllı telefonun Türkiye satış fiyatının 4.999 TL olduğunu hatırlatmakta yarar var. Kısacası bahsi geçen kampanya fazlasıyla yararlı olabilir.

Önemli not:
Haberde bahsi geçen Samsung Galaxy Note7 değişim kampanyası hem Amerika hem Türkiye’de uygulanmış olan bir kampanyaydı. Amerika’da; bu kampanyayı devam ettirme kararı alındı. Daha önce Samsung Galaxy Note 7 satın almış ve iade etmiş kullanıcılar için yeni bir kampanya olmadığının altını çizmekte fayda var.