reklamı kapat

POPÜLER

Ford Mondeo

Şaşırtan değişim; Ford Mondeo bundan böyle SUV mu olacak?

İngiliz kaynaklardan alınan habere göre D-Sedan sınıfının ikonikleşen modeli Ford Mondeo hakkında çok ilginç bir SUV iddiası gündemde.

D segmentinin kullanıcılar arasında git gide popüler olması ile birlikte Ford, bu segmente bir hamle yapmak istedi. 1992 yılında Mondeo ile pazara giriş yapan model o günden bugüne 4 farklı jenerasyon değiştirdi. Rakiplerine kıyasla hacim ve kullanışlılık gibi başlıklar konusunda öne geçen Mondeo, Avrupa’nın en çok tercih edilen otomobillerinden biri oldu. Ancak 1992 yılının üzerinden neredeyse 30 sene geçti. Sektörün beklenti ve ihtiyaçları değişti. İnsanlar D sınıfı otomobillere eskisi kadar ilgi göstermiyor. SUV furyasının 2010’lu yıllarda tepeye ulaşması ile birlikte markalar da kökten değişim kararları verebiliyor. İşte bu durumun son örneği Ford Mondeo cephesinden geldi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni oldukça Ford Mondeo dikkat çekebilir

Geçtiğimiz aylarda Mondeo için üretimin sonlanabileceği dedikoduları kulislerde dönmeye başladı. Ford, bu modele yatırım yapmak yerine daha fazla talep gören SUV modellerine yoğunlaşmak istiyordu. Ancak şirket yetkilileri Mondeo ismini tam olarak toprak altına gömmek istememiş olacak ki Mondeo ismi ile bir SUV üretme fikrini gündeme aldılar. Autocar Dergisi’nin haberine göre Ford, Mondeo adından orta-üst sınıf bir SUV için düğmeye bastı. Yani bu demek oluyor ki Mondeo artık D-Sedan olarak üretilmeyebilir. Haberlerin bir kesinlik taşımadığını ve markadan bir açıklama gelmediğini de ekleyelim.

İlginizi çekebilir

Mach E tanıtımı