reklamı kapat

POPÜLER

Satın almayı düşünenlere cezbedici öneri; 2019 Suzuki Jimny ilk jenerasyonuna döndü

Önümüzdeki süreçte Türkiye pazarına gelişiyle ilgili gelişmeler yaşanacak 2019 Suzuki Jimny, kendi ülkesinde ilk modifikasyonları almaya başladı.

Yaklaşık iki ay önce gerçekleştirilen tanıtımıyla birlikte büyük bir beğeni toplayan 2019 Suzuki Jimny için Türkiye’de önemli bir kitle bekleyiş içerisinde. Yapılan açıklamayla eylül ayından itibaren Türkiye pazarına gelişiyle ilgili hamlelerin başlayacağını bildiğimiz yeni jenerasyon, bazı pazarlarda satışa sunulmaya başladı bile. Bunlardan birisi olan Japonya’da yaklaşık beş haftadır vitrinde olan Jimny ile ilgili beklentilerimiz de gerçekleşiyor. Modifikasyon garajlarının ilgi odağında olma konusundaki potansiyelini kendi ülkesindeki uzman bir geliştiricisi ile ortaya koyan araç, ilk jenerasyonuna kadar indirgenen dokunuşlar elde etmiş durumda.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kokpit de dahil olacak

Japonya’nın Niigata şehrinde hizmet vermekte olan Jimny Center Niigata tarafından gerçekleştirilen bu retro dokunuş, aracın lastiklerinden başlayıp gövdesine kadar yansıtılıyor. Yeni bir Jimny satın alıp dönüşüm yaptırmak isteyen kullanıcılardan yaklaşık 200 dolar gibi bir para talep eden ekip, 2019 modeli 1996 yılındaki karakterle bir araya getiriyor. Köklerinin 1970 yılına kadar dayandığını bildiğimiz bu ikonik ismin projesinde, istenildiğinde aracın içerisine de renk başta olmak üzere çeşitli dokunuşlarla retro hava yansıtılabiliyor. Kendi kaynakları üzerinden dönüşüm paketinin büyük ilgi gördüğünü belirten Jimny Center Niigata, Türkiye’deki kullanıcılara da önemli bir ilham kaynağı olabilir. Jimny yeni jenerasyonuyla 1,3 litre hacimli motorun yerine sunulan ve 100 beygir güç üreten 1,5 litrelik makinesiyle asfalta iniyor.