reklamı kapat

POPÜLER

2018 Dacia Duster

Satışlarına başlanan 2018 Dacia Duster’a yeni donanım seçenekleri

2018 Dacia Duster için, yurt dışında üç aylık bir zaman diliminin ardından sunulmaya başlanacak olan paketler bazı bölgelerde eskilerinin yerini alacak.

Geçtiğimiz ay itibarıyla 70.900 TL‘lik başlangıç fiyatı üzerinden Türkiye satışlarına başlanan 2018 Dacia Duster, yaptığımız tüm değerlendirmelerin ardından ulaşılabilirlik ilkesinden taviz vermediğini bizlere kanıtlamıştı. Eski jenerasyonuna oranla sadece 3.900 TL gibi bir zam gören Duster, performans ve donanım artışları göze alındığında yine fiyat/performans olarak başarılı olacağının sinyallerini veriyor. Satış sürecine Comfort ve Prestige olmak üzere iki farklı donanım ve üç farklı motor seçeneğiyle başlayan yeni Duster, üzerinden çok fazla zaman geçmeden iki yeni donanım paketine daha kavuşuyor. Önceki jenerasyonda da gördüğümüz Air ve Nav+ adıyla sunulacak olan bu paketler en üst noktanın birer seviye altına yerleşecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türkiye’de opsiyon özellikler paket oldu

Yurt dışında giriş seviyesi donanım olarak satılan Access’in bir adım üstüne yerleşeceği açıklanan Air donanımı için kullanıcıların 1.500 sterlin ek ücret ödemesi gerekecek. Dacia, bu paket kapsamında yeni Duster’ın içerisinde klima, yüksekliği ayarlanabilir koltuk, elektrikli ön camlar, 16 inç’lik jant paketi ve gövde rengi tamponu standart olarak sunacak. Donanımlar arasında en üst noktalardan birisi olacak olan Nav+ da ise 7 inç’lik dokunmatik ekran, geri görüş kamerası, dört cam otomatik, tripmetre, ısıtma fonksiyonlu elektrikli aynalar, 16 inç’lik jant paketi yer alıyor. Motor kısmında ise sırasıya 1,6 litre benzinli ve 1,5 litrelik dizel motorlar ile satın alınabilecek olan bu donanım paketleri yaz aylarından itibaren yurt dışında satışa sunulacak. Birçok yerde halihazırda var olan paketlerin yerini alacağı söylenen yeni seçenekler, Türkiye’de opsiyonlar üzerinden satış gerçekleştiği için sunulmaya bilir.

İlgili video: 2018 Dacia Duster