reklamı kapat

POPÜLER

Sennheiser ve Samsung iş birliğine gidiyor

Dünyanın önde gelen kulaklık üreticisi Sennheiser, teknoloji devi Samsung ile ortaklığa hazırlanıyor. Bu ortaklık neticesinde Android kullanıcıları için akıllı kulaklıkların geleceği belirtiliyor.

Korea Herald’a konuşan Sennheiser CEO’su Andreas Sennheiser, Samsung ile ortaklığa gittiklerini doğruluyor. AMBEO adı verilen bir teknolojinin kullanılacağı belirtilen akıllı kulaklıkların 3D ses deneyimi sunacağı ve özellikle film izleyen ve oyun oynayan kişilerin daha gerçekçi sesler duymalarının sağlanacağı ifade ediliyor. Sennheiser yaptığı açıklamada Android’in akıllı telefonlar arasında en büyük paya sahip işletim sistemi olduğunu vurgulayarak bu işletim sistemini destekleyen bir kulaklık üretmenin kendileri için çok önemli bir hamle olduğunu belirtiyor. Android’in başını çeken isim Samsung olduğu için de böyle bir anlaşmaya imza attıkları dile getiriliyor. Böylece halihazırda iPhone’lar için lightning bağlantılı AMBEO kulaklıklar geliştiren Sennheiser, Android platformuna adım atıyor.

30 yıldan uzun süredir Kore’de faaliyet gösteren Sennheiser, yaklaşık 2 yıl öncesinde Kore’de yan bir kuruluş açmış durumda. CEO’nun yaptığı açıklamaya göre Kore’deki insanlar teknolojik cihazlara büyük önem veriyor ve bu nedenle de Sennheiser ülkede büyük bir potansiyel görüyor. Ortaklık neticesinde piyasaya sürülecek kulaklıkların detayları, fiyatı ve çıkış tarihi gibi bilgilerin önümüzdeki dönemlerde detaylanması bekleniyor.