reklamı kapat

POPÜLER

Sennheiser CX 400BT

Sennheiser’ın kulaklık departmanı satıldı; işte satın alma bedeli ve detaylar

Medikal ses cihazlarıyla tanınan İsviçreli Sonova, Sennheiser şirketinin tüketici elektronik bölümünü satın alıyor.

Sonova’nın satın almayla birlikte şirketin tüketici kulaklıklarını, kablosuz kulaklıkları ve soundbar’ları bünyesine katacağı belirtiliyor. Sennheiser bu yılın şubat ayında yaptığı pazarda güçlü bir rekabetin yaşandığını ve tüketici sektörü için bir alıcı aradığını duyurmuştu.

Şirketin tüketici ürünleri 2019’da rekor satışlara ulaşsa da, şirket küresel rakiplerin baskısı altında para kaybetmişti. Şirket 650 kişiyi de işten çıkarmıştı.

Sennheiser’in CEO’ları Andreas ve Daniel Sennheiser satın alımla ilgili açıklamada bulundu. Kardeşler tarafından yapılan ortak açıklamada, ”Sonova, sadece sese olan tutkumuzu ve en yüksek ürün kalitesine olan bağlılığımızı paylaşmakla kalmayan, aynı zamanda çok benzer kurumsal değerleri de paylaşan bir ortak. Bu, birlikte başarılı bir gelecek için mükemmel bir temel” dedi.

Sonova’dan yapılan anlaşmanın duyurusunda şirket, Sennheiser markası altında ürün satmaya devam edeceğini söyledi.

Sonova CEO’su Arnd, “Odyolojik uzmanlığımızı Sennheiser’ın ses iletimindeki bilgi birikimi ile birleştirmenin, önemli temas noktaları oluşturmamıza olanak tanıyacak,” dedi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sennheiser satın alımı ne zaman tamamlanacak?

Sonova, bölümün satın alma bedelinin 200 milyon euro olduğunu ve Sennheiser’ın işletmesinin yıllık 250 milyon euro gelir elde ettiğini söyledi. Anlaşmanın bu yılın ikinci çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın