reklamı kapat

POPÜLER

Audi elektrikli scooter

Seri üretime geçecek; Audi elektrikli scooter ile rekabette yeni kulvar [Video]

2020 itibarıyla satışa sunulacağı açıklanan Audi elektrikli scooter, kullanışlı özellikleriyle kesinlikle işlevsel bir yol arkadaşı olacak.

Elektrikli dönüşüm adımını Mercedes ve Jaguar gibi isimlerle birlikte erken atan Audi, bu alandaki ilk modelini asfalta indirdi. Geçtiğimiz günlerde ucuz bir versiyon dahi tanıtarak kullanıcılara geniş bir yelpaze sunmaya başlayan markanın önümüzdeki birkaç yıllık süreçte binek sınıfta da hamlesini görmeyi bekliyoruz. Lakin görünüşe göre bu adımlar sadece otomobil dünyasıyla sınırlı kalmayacak. Sürpriz bir şekilde tanıtımı gerçekleştirilen Audi elektrikli scooter, şehir içerisindeki ulaşım için kullanıcıların dikkatini çekmeye çalışacak. Şimdilik bir konsept olarak tanıtılan modelin önümüzdeki yıl satışa sunulacağının kesin olduğunu da meraklılarının not etmesinde fayda var.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Audi elektrikli scooter özellikleri

Şimdilik kendisine Audi E-Tron Scooter adıyla seslendiğimiz modelle ilgili elimizde bazı önemli teknik detayların olması oldukça önemli. Baktığımızda modelin tamamen dolu batarya ile 20 kilometre menzil kat edebildiğini görüyoruz ki bu kesinlikle başarılı. Kullanıcıların üzerinde erişebileceği maksimum sürat değeri ise 20 km/s olarak açıklanmış durumda. Tek elle kullanılabilir yapıda olan E-Tron scooter’ın sadece 12 kilogram olması da onu taşınabilirlik konusunda da avantajlı hale getiriyor. Işıklandırma grubu ve hidrolik ayak freni desteği sayesinde sürüş güvenliğini de destekleyen modelin fiyatı için de konuşulan bir seviye var diyebiliriz. Eğer büyük bir değişiklik olmaz ise E-Tron Scooter Almanya’da yaklaşık 2.000 euro gibi bir etiket fiyatından alıcı ulacak gibi görünüyor. Elektrikli otomobillerle entegre çalışabilmesini beklediğimiz modelin önümüzdeki süreçte çeşitlenme olasılığı da var.