reklamı kapat

POPÜLER

porsche

Sevindiren gelişme; yeni nesil Porsche motorlarında Türk imzası

Premium otomobil üreticisi Porsche, önümüzdeki 2 yıl içerisinde devreye alınması hedeflenen yeni nesil motorlar için bir Türk firması ile tedarikçi oluyor.

Volkswagen çatısı altındada çalışmalarını sürdüren Porsche cephesinden sevindiren bir haber geldi. Önümüzdeki yıllarda piyasaya çıkacak yeni nesil motorları için çalışmalarını sürdüren markaya önemli bir katkı da Türk firmadan geliyor. 2022 yılında kullanılacak yeni V8 motorlar için su pompası üretimini Bursa merkezli Kırpart şirketi üstlendi. Yerli otomobil çalışmalarına da katkıda bulunan Kırpart’ın bu girişimi sayesinde Porsche’nin motorlarında gerekli su pompaları Türkiye’den temin edilecek. Üretimin bu sene içinde başlayacağı ise gelen diğer haberler arasında. Dünya devlerinin üretim aşamaların bir Türk firmadan yardım alması oldukça sevindirici bir haber. Umarız başka otomobil şirketleri de üretimin herhangi bir aşamasında Türk şirketleri ile çalışır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Porsche yeni tedarikçileri arasında bir Türk firmayı seçti

Kırpart Genel Müdürü Şahin Saylık, konu hakkında, “Tüm yaşamın yeniden şekillendiği bugünlerde, oldukça uzun ve zorlu bir ön proje sürecininin ardından dünya devi rakiplerimizi geride bırakarak, Porsche’nin yeni nesil motorlarının su pompası projesine dahil olduk. VW grubunun markalarından olan Porsche; 2022 yılında devreye girecek olan yeni tip motorlarının en önemli soğutma bileşenlerinden biri olan su pompası için, Kırpart’ı geçtiğimiz günlerde tedarikçi olarak projeye dahil etti” şeklinde konuştu.

İlginizi çekebilir

Volkswagen ID. Buzz