reklamı kapat

POPÜLER

Apple Car otomobil projesine Porsche

Apple Car otomobil projesine Porsche de dahil olabilir

Apple, bugün bir kez daha Apple Car elektrikli otomobil haberiyle gündemde yer alıyor. Bu sefer Porsche gündemde.

Apple Car projesi biliyorsunuz uzun zamandır gündemde ve son gelen bilgilere göre araç için çıkış hedefi 2025 yılı olarak belirlenmiş durumda. Apple’ın büyük planlar içerisinde olduğu araç için Porsche de merkezde yer alabilir. Çünkü bugün Porsche CEO’su Oliver Blume, üstü kapalı olarak Apple ile “heyecan verici” bir proje üzerinde çalışmak adına görüştüklerini aktardı. Bunun henüz ne olduğu ya da sürecin yüzde 100 gerçek olup olmayacağı henüz bilinmiyor. Ancak yüksek ihtimalle iki isim direkt olarak Apple’ın ilk elektrikli otomobili için görüşmeler yapıyor. Porsche biliyorsunuz şu an elektrikli otomobil pazarındaki en önemli üreticiler arasında yer alıyor. Bu açıdan Apple için Porsche’nin alandaki tecrübesi çok iyi olabilir.

Geçtiğimiz hafta firmanın 2025 hedefine ulaşmak adına Apple Car projesini yeniden yapılandırması gerekiyor yorumu da yapılmıştı. Çok fazla personelin giriş çıkış yaptığı projede konulan hedeflerin tutturulması için önümüzdeki üç ila altı ay içerisinde yeniden yapılanma şart deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu bilgi direkt olarak Apple analisti Ming-Chi Kuo’dan geliyor. Apple’ın ilk otomobil modeli için Güney Kore ve Japonya merkezli birçok tedarikçi ile görüşmeleri de aktif olarak sürüyor. Şu an araç için hem tedarik hem de personel konusunda sağlam bir plan oturmamış gibi duruyor.

Apple Car bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın