reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Golf R Plus
Volkswagen Golf R Plus
Volkswagen Golf R Plus
Volkswagen Golf R Plus
Volkswagen Golf R Plus
Volkswagen Golf R Plus

Şimdiye kadar tanıtılanları unutun; Volkswagen Golf R Plus için hazır olun!

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden Volkswagen, Golf efsanesini yaşatmaya devam ediyor. Bu sefer gündemde Volkswagen Golf R Plus bulunuyor.

Tam 45. yaşını kutlayan Volkswagen Golf efsanesi, otomobil dünyasının en bilindik modelleri arasında yer alıyor. İşte bu model için şimdiye kadar yapılmış en güçlü versiyon yolda bulunuyor. Volkswagen Golf R Plus olarak isimlendirilen otomobil, söylendiği kadarıyla şu an Almanya Braunschweig merkezli arge merkezinde aktif olarak geliştiriliyor. Golf R Plus, söylendiği kadarıyla şimdiye kadar üretilmiş en uç seviyelerde gezen Golf versiyonu olacak. Golf R400 konseptinden ve Golf TCR yarış otomobilinden parçalar / teknolojiler taşıyacak denilen Volkswagen Golf R Plus, gücünü Audi tarafından geliştirilen 2 litre benzinli turbo motordan alacak. Bu motorun 380 ila 400 beygir arasında bir güç sunacağı söyleniyor. Bu motorla 0’dan 100 km/s hıza sadece 3.9 saniyede çıkacak model, dört çekerden çekiş sistemini benimseyecek ve yedi ileri çift kavrama şanzıman ile gelecek. Henüz seri üretime girmediği belirtilen aracın, Mercedes-AMG A45 ve Audi RS3 gibi modeller karşısına çıkacağı söyleniyor. Fiyat ise içeriden gelen bilgiler doğruysa 55 bin dolar seviyesinde olacak.

Herkese hitap eden 2020 Volkswagen Golf merakla bekleniyor

Hatırlamak adına 2020 Volkswagen Golf mevcut modelden aşırı farklı değil. Modelin son yıllardaki modern çizgisini devam ettiren firma, ufalttığı far takımıyla daha dikkat çekici bir ön tasarım tercih ediyor. Genel olarak daha keskin ve köşeli bir yapısı bulunan otomobil, direkt olarak kapıdan çıkan aynalarıyla da fark yaratıyor. Firma aracını MQB Evo platformu üzerine kuracak deniyor. Mevcut araçlarda kullanılan platformun güncellenmiş hali olan MQB Evo sayesinde 2020 Volkswagen Golf biraz daha büyük bir dingil mesafesine sahip olacak ve böylece arkadaki yolculara sunulan diz mesafesi artacak.

Not: Galeri Golf R400 konseptini göstermektedir.

İlginizi Çekebilir

Hyundai’nin dikkat çeken kokpit çalışması