reklamı kapat

POPÜLER

Honda Civic Type R

Sınıfında lider; Honda Civic Type R için 2020 yılı Türkiye karnesi açıklandı

Makyajlı versiyonuyla yılın ikinci yarısında satışa çıkman Honda Civic Type R, Türkiye pazarında kısa sürede başarılı rakamlara ulaştı.

Hatcback sınıfının sevdiğimiz ateşli isimlerinden olan Honda Civic Type R, uzun yıllardır bizlere keyifli bir rekabet izletiyor. Özellikle geçtiğimiz yıl ardı ardına kırdığı pist rekorlarıyla gündeme gelen model, Türkiye pazarında da sınıfının en çok tercih edilen ismi oldu. Makyajlı versiyonuyla yılın ikinci yarısında satışa çıkmasına rağmen 13 adetlik satışı ile segmentinin en çok satan modeli olma başarısını elde eden Honda Civic Type R, ‘Hot Hatch’ sınıfındaki liderliğini korudu. Civic Type R’ın günümüz itibarıyla 2020 model yılı üzerinden 662.800 TL’lik etiket fiyatına sahip olduğunu da hatırlatmadan geçmeyelim.

Öne çıkanlarıyla Honda Civic Type R

Honda’nın yüksek performanslı kompakt hatchback segmentindeki başarılı temsilcisi Civic Type R’ın makyajla güncellenen versiyonu Türkiye’de de performans sevenlerin odağı olmayı başardı. Honda Civic Type R’ın 2.0 litre VTEC Turbo motoru ve 6 vitesli manuel şanzımanı benzersiz bir performans sunarken, üç çıkışlı egzoz sisteminin Aktif Ses Kontrolü özelliği ile de sürüş keyfini artırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ağırlık merkezi ve rijit gövdesiyle sürüş dinamikleri konusunda fazlasıyla iddialı olan modelde, özel olarak geliştirilen süspansiyon sistemi de daha atak ve keskin bir sürüş deneyimi için hayati önem arz ediyor. daptif Amortisör Sistemi’nin yazılımının yol koşullarını çok daha hızlı bir şekilde okuması sayesinde üstün yol tutuşu sağlıyor. Civic Type R, kaputunun altında konumlandırılan 2.0 litreli turbo VTEC motoru sayesinde 0-100 km/s hızlanmasını 5,8 saniyede tamamlıyor ve 270 km/s maksimum hıza ulaşıyor. Çeşitli sürüş modları ile konfor ve performansı bir arada sunan Type R, Honda LogR özelliği ile sürüş verilerini kayıt altına alıp analiz ederek sürücünün kendini geliştirmesine katkı sağlıyor. Model, sınıfının en kapsamlı güvenlik paketlerinden biri olan Honda SENSING ile Kör Nokta Uyarı Sistemi, Çapraz Trafik Uyarı Sistemi, Araç Denge Kontrol Sistemi (VSA) ve Lastik Basınç İkaz Sistemi (TPMS) gibi birçok aktif güvenlik teknolojisini bünyesinde barındırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Honda’nın elektrikli performans geleceği Sports EV