reklamı kapat

POPÜLER

Snapchat tasarım değişikliğine gidiyor

Özellikle gençler arasında yaygın olarak kullanılan Snapchat kullanıcıların karşısına farklı bir tasarımla çıkmaya hazırlanıyor.

Snapchat çeşitli özellikleriyle kullanıcıların ilgisini çekmeyi sürdürüyor. Bu durum da Facebook, Messenger ve Instagram gibi sosyal platformların Snapchat’in sevilen özelliklerini kendine uyarlamasıyla sonuçlanıyor. Sosyal medyadaki rekabette geri kalmak istemeyen mecra yeni birçok özelliği bünyesine katacak.

snapchat-1

Snapchat tarafından yapılan açıklamaya göre yapılacak güncellemeyle birlikte arama çubuğu eklenecek. Bu sayede uygulama içinde istenen içeriklerin bulunması kolaylaşacak. Örneğin bir arkadaşımızın ismini arayıp onla hızlı bir şekilde sohbete başlayabileceğiz. Ayrıca Snapchat üzerinden yayın yapan mecraları da arama bölümünden keşfetmek mümkün olacak. Sık mesajlaşılan kullanıcılar için kısayol oluşturulabilecek. Bu da kullanıcılara zaman kazandıracak. Güncellemenin ardından Bitmoji‘ye uygulamanın sol üst köşesinden ulaşılabilecek. Son olarak “our story” yani “bizim hikayemiz” bölümüyle her kullanıcının katkıda bulunabileceği bir bölüm oluşturuldu. Dikkatli seçimler doğrultusunda derlenen Snapchat hikayelerinden sonra her kullanıcının dahil olabileceği bir platform yaratıldı.

Snapchat’i kullanmayı çok daha kolay hale getiren bu güncelleme Android cihaz sahibi beta kullanıcıları tarafından test ediliyor. Güncellemenin resmen ne zaman çıkacağı ise henüz bilinmiyor.