reklamı kapat

POPÜLER

snapchat

Snapchat’ten artırılmış gerçeklik alanında büyük adım [Video]

Snapchat, artırılmış gerçeklik alanında büyük adım atmaya hazırlanıyor. Snapchat tarafından yapılan duyuruya göre şirket world lenses (dünya lensleri) adını verdiği yeni özelliğini kademeli olarak kullanıma sundu. Snapchat’in yayınladığı yeni güncellemeyle eklenecek bu özellik sayesinde uygulamaya üç boyutlu nesneler ekleniyor.

Arka kamera kullanıldığında aktif hale gelen bu özellikle bir bulut, gökkuşağı, çiçekler veya kayan bir OMG yazısı kaydedilen fotoğraflarda veya videolarda karşımıza çıkıyor. İstediğiniz nesneyi seçtikten sonra uygulama gerçek dünyada bu nesne varmış gibi davranıyor. Snapchat’in gerçek dünyaya eklenmiş hissi verdiği bu nesneye yaklaşıldığında nesnenin büyüdüğünü de belirtelim.

Yeni etkileşimli nesnelerle dünyayı yepyeni bir şekilde görmeye yardımcı olan bu özellik kullanıcıların filtreleri kamera ekranında istedikleri yere yerleştirmelerine imkan tanıyor. Yaratıcı yeni araçlar geliştirerek çıtayı belirleyen Snapchat, yeni özelliği için artırılmış gerçeklik ifadesini kullanmak yerine dünyanın 3D deneyimlerle boyanmasından bahsediliyor. Uygulamaya eklenen bu özelliğin kullanıcılar tarafından beğeniyle karşılanacağını şimdiden söylemek mümkün. Oldukça eğlenceli görünen bu nesnelerin ön kamera kullanıldığında çalışmadığını ve sadece arka kamera aktif hale geldikten sonra ekrana dokunulduğunda çalıştığını söyleyelim. Snapchat tarafından geliştirilen bu özelliğin günlük olarak güncelleneceğini de belirtmekte yarar var. Haberin devamındaki videoda Snapchat’in yeni özelliğini görebilirsiniz.

VİDEO