reklamı kapat

POPÜLER

Sony a9 III
Sony a6700

Sony a9 III ve Sony a6700 fotoğraf makinelerine dört ödül; işte detaylar

Technical Image Press Association (TIPA), Sony’nin performansını ve yenilikçiliğini toplam dört TIPA ödülü ile bir kez daha onurlandırdı. Sony bu yıl a9 III ile “En iyi profesyonel hibrit kamera” ve a6700 ile ”En iyi APS-C Uzman Kamera” unvanlarını aldı.

Global deklanşör sistemi “rolling shutter” ile çekim yaparken karedeki tüm pikselleri aynı anda pozlayıp kaydeden Sony a9 III, tüm pikselleri tek karede toplayan ilk hibrit veya video/still full frame fotoğraf makinesi olma özelliğini taşıyor. 1/80.000 saniyelik maksimum deklanşör hızı, JPEG ve RAW’da tam AF/AE takibi ile saniyede 120 kareye varan kadrajlama hızlarının yanı sıra tüm deklanşör hızlarında flaş senkronizasyonu ve deklanşöre basılmadan önce gerçekleşen anları kaydeden yeni ön çekim işlevleri yer alıyor. Videografikerler, özellikle de sosyal ve spor fotoğrafçıları için global deklanşör, video kaydı sırasında flaşın patlamasından kaynaklanan titremeleri, ışık titremesi ve ekran yırtılması gibi yapaylıkları ve kusurları ortadan kaldırıyor. Sony a9 III’ün önümüzdeki günlerde ofisimize gelmesi durumunda detaylı olarak inceleyeceğimizi belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony a9 III haricinde Sony a6700 de ödül kazanmış durumda

Sony Alpha 6700, Sony’nin Cinema Line serisi modellerinden uyarlanan birçok özelliği bünyesinde barındırıyor. Hem video hem de fotoğraf modlarında eş zamanlı izleme, 11 fps fotoğraf hızı ve -3EV’ye kadar AI destekli otomatik odak sayesinde düşük ışıkta üst düzey performansı ile hareketli anları yakalamayı da kolaylaştırıyor. Özelleştirilmiş video özellikleri arasında vlog çekerken nesne takibi için geliştirilmiş yapay zekâ destekli otomatik çerçeveleme, çok çeşitli hızlandırılmış çekim ayarları, USB ve Wi-Fi üzerinden akış, paylaşım ve Creative Cloud bağlantısı yer alıyor.

İlginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın