reklamı kapat

POPÜLER

Sony, Apple’ın kamera siparişlerine yetişemiyor

Sony’nin kamera sensörleri geliştirdiği fabrikasında şu sıralar sıcak saatler yaşanıyor. Gelen haberlere göre Sony, Apple’ın kamera sensörü siparişlerine yetişmekte güçlük çekiyor.

Çinli analist Pan Jiutang’ın aktardığı bilgilere göre, Apple’ın yeni iPhone modelinde kullanacağı sensör ihtiyacı öylesine fazla ki, Sony bu talebe cevap vermekte bir hayli zorlanıyor. Söz konusu modelin 4 inçlik iPhone 6c modeli olduğu belirtiliyor. Dolayısıyla buradan hareketle, iPhone 6c’nin bu sene mi yoksa gelecek sene mi çıkacağı, hatta hiç üretilip üretilmeyeceği dedikoduları da son bulmuş olabilir. Pan Jiutang’ın aktardığı bilgiler doğruysa, 4 inçlik plastik kasalı iPhone’u bu eylülde raflarda görebiliriz.

Sony’nin kamera sensörlerine dönecek olursak, Apple’ın yüksek talebi, Sony’den parça bekleyen diğer markaları da etkilemiş durumda. Örneğin telefonlarında Sony’nin sensörlerini kullanan isimlerden Huawei, bu telefonlardan yalnızca yüzde 50’sini piyasaya sürebilecek. ZTE ve Oppo’nun ise bu konuda şansı daha az. Hal böyle olunca firmalar rotalarını yavaş yavaş Samsung, Toshiba ve OmniVision gibi farklı üreticilere çeviriyor. Şimdilik iddia aşamasındaki bu bilgilerin önümüzdeki dönemlerde açığa kavuşmasını bekliyoruz.

*Haberde kullanılan görsel konsept çalışmasına aittir.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Sony, Apple’ın kamera siparişlerine yetişemiyor” için 2 cevap

  1. Emre ç dedi ki:

    Çinli üretici mi?

  2. Sercan ŞANAL dedi ki:

    Kamera teknolojisi son yıllarda gerçekten çok gelişti. En son kamera alışveriş http://kamerafoni.com/ sitesinden yaptım ve aldığım kamera gerçekten de çok kaliteli ve her işimi görüyor.