reklamı kapat

POPÜLER

Sony GTK-XB7 incelemesi

02 Mart 2017

Sony GTK XB7

EĞLENCELİ TASARIM

Sinema tutkunlarına yönelik geliştirilen dev hoparlörleri bir kenara koyarsak büyük boyuttaki hoparlörleri eskiden salonlarımızda kullandığımız ses sistemlerinde tercih ediyorduk. Son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle dev boyuttaki hoparlörler yerlerini kompakt kablosuz hoparlörlere bırakmış olsalar da ufak boyuttaki hoparlörler büyük boyuttaki hoparlörlerin sunduğu güçlü ses performansına ulaşamıyor. Sony’nin kısa bir süre önce ofisimize gönderdiği dev hoparlörü GTK-XB7 ise sunduğu güçlü ses performansıyla bunu başarıyor. Hoparlörün ses performansına geçmeden tasarımından bahsedelim.
Sony GTK-XB7

Kırmızı renkli bir gövdeye sahip olan hoparlörün bu renk haricinde siyah ve mavi renk seçenekleri de yer alıyor. Yeriniz kısıtlıysa dikey veya yatay olarak kullanabileceğiniz hoparlörün en dikkat çekici özelliklerinden biri ön tarafında sahip olduğu LED ışıklar.

Farklı renklerde yanabilen LED ışıklar hoparlörün görselliğine büyük katkı sağlıyor. Müziğin ritmine göre hareket edebilen bu ışıklar için telefonlarınıza yükleyeceğiniz SongPal isimli uygulama üzerinden 12 farklı aydınlatma modu seçmeniz mümkün. LED ışıkların isterseniz sabit, isterseniz müziğin ritimine göre yanmasını bu uygulama üzerinden ayarlayabiliyorsunuz. Açıkcası biz bu özellikten oldukça memnun kaldık. Çift tarafında yer alan taşıma kolu sayesinde taşıyabileceğiniz hoparlör, neredeyse bir dağ bisikleti ile aynı ağırlıkta.

12 kilogram ağırlığındaki hoparlörün taşıması biraz zahmetli olsa da sunduğu ses performansından ötürü bunun sorun olmadığını söyleyelim. Hoparlörün üst kısmında güç, Bluetooth eşleştirme, extra bass ve ses tuşları bulunuyor. Arka tarafına baktığımızda ses giriş ve çıkışlarının yer aldığı hoparlörde USB, hoparlör ekleme ve Party Chain adı verilen tuşlar da bulunuyor. Party Chain adı verilen özellik hoparlörünüze birden fazla hoparlör ekleyip çok daha güçlü ses performansı elde etmenize imkan sağlıyor.