reklamı kapat

POPÜLER

Sony GTK-XB7 incelemesi

Sony GTK XB7

BAS PERFORMANSIYLA PARTİ HAVASI

Sony’nin piyasadaki diğer bas odaklı ses sistemlerinde olduğu gibi GTK-XB7 de bas performansıyla dikkat çekiyor. Ses performansında basa önem veren biriyseniz hoparlörün oldukça ilginizi çekeceğini söyleyebiliriz. Devasa boyutunu ve kuvvetli duruşunu ses performansına da taşıyan hoparlör, normal ve extra bas olmak üzere iki farklı ses seçeneği sunuyor. Hoparlörün üst kısmında yer alan extra bas tuşu aktif hale getirildiğinde hoparlör, müziklerdeki alçak notaları güçlendirerek ortamı parti havasına dönüştürebiliyor. Derin ve vurucu baslar ortaya çıkmasına yardımcı olan hoparlörde hem normal hem de extra bas aktifken farklı türlerlerde müzikler dinledik.

Hoparlörde normal ses modunu seçtiğinizde bası pek fazla hissedemiyorsunuz. Ancak extra bas özelliğini aktif hale getirdiğinizde fark bariz bir şekilde ortaya çıkıyor. Tamamen o anki modunuza bağlı olarak tercih edebileceğiniz ses modlarından açıkcası biz extra bas modunu sevdik. Epeyce büyük olan ofisimizde test ettiğimiz hoparlörün ses performansı açısından bizi tatmin ettiğini belirtebiliriz.

Yalnız altını çizmekte yarar var. Hoparlör satın alırken hangi tarz müzik dinlediğiniz çok önemli. Klasik, jazz ve bu tarza yakın müzikler dinliyorsanız Sony GTK-XB7’nin sizin için uygun olmadığını belirtmek istiyoruz. Hoparlör bu tarz müziklerde beklediğimizin üstünde bir performans sergilese de tam performansını pop, hip-hop ve dans müzik türlerinde gösteriyor. Yüzde 50 ses seviyesinde dahi bir odayı dolduracak güçte ses üreten hoparlörün özellikle evlerinde parti yapmaktan hoşlananların ilgisini çekeceğini söyleyebiliriz. SongPal uygulaması üzerinden ekolayzır ve DJ efeklerini de ayarlayabilmeniz mümkün.