reklamı kapat

POPÜLER

Sony, Life Space UX konsepti ve yeni 4K projektörü ile ev sineması algısını değiştirecek

Sony tarafından gerçekleştirilen CES 2014 etkinliğine katılanlar, teknoloji ve sanatın buluşmasına şahit oldu. Bu buluşmanın sebebi, tanıtımı yapılan yeni  Sony 4K Ultra Short Throw projektördü. Projektörü diğer 4K projektörlerden ayıran en önemli özelliği 147 inç büyüklüğündeki görüntüyü istenilen her duvara metrelerce mesafeye gerek duymaksızın duvarın önünden yansıtabiliyor olması. Böylece odanın ortasında duran veya tepeden sarkan projektörlerin neden olduğu görüntü kirliliği ortadan kalkıyor.

Sony’nin Life Space UX konsepti çerçevesinde tanıtılan projektör, lazer ışık kaynağı sayesinde yansıtıldığı herhangi bir yüzeye 66 inç ile 147 inç arasında görüntüyü aktarabiliyor. Projektör bir konsol şeklinde tasarlandığı için oldukça estetik çizgilere ve görüntüye sahip.

son-4k-2

Sony, Life Space UX konsepti ile, yaşanan mekanlarda bulunan tüm duvarların dışarıya açılan sanal pencerelere dönüşmesini amaçlıyor. Konseptin planları içinde oturma odanızın duvarlarına günün istenen saatindeki gökyüzünü yansıtma gibi fikirler yer alıyor. Konseptin temelinde bulunan 4K çözünürlüklü projektör konsolunun içine gömülü ses sistemi ve bir kabin de bulunuyor.  110x26x54 cm ölçülerindeki bu üst seviye projektöre sahip olabilmek için ise ufak çaplı bir servet ödemek gerekiyor. 4K Ultra Short Throw projektör, 30 bin ile 40 bin Dolar arası bir fiyatla bu yaz tüketiciler ile buluşacak.

sony 4k