reklamı kapat

POPÜLER

Sony Rolly

 - Güncelleme: 21 Ocak 2009 23:28

Sony’nin Aibo ve Qrio’sunda da gördüğümüz -Türkiye’ye gelmediği için göremediğimiz- gibi hareket, insanlarda duyguları harekete geçiriyor. Bunu kullanan  Rolly bir anda kalbinizi fethetmeyi başarıyor. Kanat çırpan, kendi etrafında fırıldak gibi dönen, sallanıp yuvarlanan, rengarenk ışıklar saçan ve size şarkılar söyleyen bir yumurtayı görmezlikten gelmeniz mümkün değil. Rolly’nin üzerinde LED ile aydınlanan halkalar 700 farklı tonda ışık saçıyor. Özellikle slow parçaları dinlerken ortaya çıkan görüntü harika. Rolly’nin kolları, eklemleri ve tekerlekleri olmak üzere müzikle dans etmesini sağlayan altı oynar parçası var. 180 derece açılabilen hareketli kolları aynı zamanda dahili stereo hoparlörleri koruyor. Fakat ne yazık ki Rolly kendini koruyamıyor. Yani Rolly’i masanızın üzerinde kullanmak isterseniz gözünüzün sürekli üzerinde olması gerekiyor. Çünkü bir anlık dalgınlığınızda Rolly kendini masadan atabilir.

SİHİRLİ YAZILIM
Rolly’nin beraberinde gelen Choreographer isimli yazılımı sayesinde yüklediğiniz şarkıların üzerine kareografi yazabilir ya da Rolly’nin müziğin ritmine ayak uydurarak kendi kendine dans etmesini sağlayabilirsiniz. Bluetooth destekleyen Rolly bilgisayarınızdaki ACC ve MP3 formatlı müzikleri kablosuz olarak çalabiliyor. Mini USB ile Rolly’yi hem şarj edebilir hem de bilgisayarınızdan müzik ve koreografi aktarabilirsiniz. Koreografileri hazırladığınız programda bir Rolly simulatörü bulunuyor. Böylece hazırladığınız koreografide Rolly’nizin nasıl dans edeceğini önce ekrandan görme şansına sahip oluyorsunuz. Program yalnızca PC uyumlu. Ekranı olmayan cihazda müziğin sesini, şarkı ve albüm seçimini Rolly’nin etrafını saran tekerlekleri döndürerek kontrol ediyorsunuz.

RENK SEÇENEKLERİ
Siyah ve beyaz olmak üzere iki rengi bulunan Rolly’nin ayrıca satılan üç farklı renkte kulaklıkları bulunuyor. Kırmızı, mavi ve gümüş renkteki bu kulakları alıp isterseniz Rolly’nizi kişiselleştirebiliyorsunuz.  2 GB flash belleğe sahip olan müzikçalar ortalama 520 şarkıyı hafızasında saklayabiliyor. Cihaz ‘Also Sprach Zarathustra’ (2001 – A Space Odyssey), Avril Lavigne ‘Girlfriend’ ve Earth Wind and Fire ‘Boogie Wonderland’ şarkıları ve iki demonstrasyon parçası; özel hazırlanmış koreografileriyle birlikte geliyor. Daha sonra ekleyeceğiniz parçaların koreografileri sizin zevkinize bırakılmış. Demo parçalar hayal edemeyeceğiniz kadar eğlenceli.

HIZLANDIRILMIŞ JAPONCA KURSU
Biraz Japonca’nız varsa ne mutlu size. Çünkü ana vatanı Japonya olan Rolly’nin genellikle Japonca olan fan sitelerinden çeşitli kareografleri indirebilir, forumlarda ve komünitelerde Rolly’nizin video kliplerini paylaşabilirsiniz. Maalesef Japonca bilmeyenler için kaynaklar sınırlı çünkü ülkemizde dünyadaki video paylaşım sitelerinin bir kısmı engellenmiş durumda. Çok geniş bir kaynak olmasa da www.sonystyle.com adresinden çeşitli şarkıların koreografilerini indirebiliyorsunuz. Rolly izlemeye doyamayacağınız bir müzikçalar.

Resmi Rolly siteleri
www.sony.com
rolly.jp.sonystyle.com
www.sonystyle.com/rollyRolly

Fan siteleri
rolly-show.blog.so-net.ne.jp
www.lovemyrolly.com
www.myrolly.net

PUANLAMA
-5YILDIZ-

ARTILAR
• 700 farklı tonda ışık
• Yüksek kaliteli ses çıkışı
• Eğlence garantisi

EKSİLER
• Choreographer yazılımı sadece PC uyumlu
• Çarpma veya düşmeleri engelleyici bir kontrol sensörü yok

TEKNİK ÖZELLİKLER

Boyutlar
10.4 x 6.6 x 6.6 cm

Ağırlık

300 gram

Bağlantı
Bluetooth, USB

Hafıza
2 GB dahili

Dosya formatları
AAC, MP3 desteği

Pil
1560 mAh Lityum iyon, 5 saat pil ömrü

Ses çıkışı
Stero 1.2 watt hoparlör

Yazılım
Choregrapher 1.0

Renk seçenekleri
Siyah ve beyaz

[flickr album=72157608889190902 num=20 size=Square]