reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia 1
Sony Xperia 1

Sony Xperia 1’in nefes kesen Avrupa fiyatı belli oldu

Resmi olarak MWC 2019 kapsamında lanse edilen Sony Xperia 1, Avrupa’da satışa sunuldu. Modelin fiyatı gerçekten inanılmaz bir seviyede.

Sony Xperia 1, Avrupa pazarına çok ama çok geç giriş yaptı. Bu açıdan zaten gündemden düşen telefon, bir de konulan tam 949 euro fiyat etiketiyle şaşkınlık yarattı. Avrupa pazarına adeta “ölü” bir giriş yapan amiral gemisi, yakında Amerika’da da raflardaki yerini alacak deniyor. Amerika pazarında da benzer bir fiyat etiketiyle satılacağı söylenen telefonun, pazardaki rakipleri karşısında işi çok ama çok zor görünüyor. Kendisinden neredeyse yüzde 50 oranında daha ucuz modellerden daha iyisini sunamayan Xperia 1, Türkiye’de satılmayacak cihazlar arasında yer alıyor. Genel olarak firmanın artık hiçbir cihazının Türkiye’ye pazarına gelmeyeceği belirtiliyor. Sony Mobile’ın Türkiye tarafında Türkiye için hiçbir planı bulunmuyor. Türkiye pazarından geçen sene çıkan departman, geri gelme gibi bir plan da yapmıyor. Firma bundan sonra odağını daha çok Japonya ve Avrupa’ya kaydıracağını belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony Xperia 1 teknik olarak şu detaylara sahipti

Kısaca hatırlamak adına Sony Xperia 1, hatırlamak adına CinemaWide adı verilen 6,5 inç 4K HDR OLED 10-bit ekran üzerine kuruluyor. Gücünü 2019’daki diğer rakipleri gibi 7 nm üretim sürecinden çıkan Snapdragon 855 işlemciden ve 6 GB RAM‘den alan telefon, 64 GB / 128 GB dahili depolama ile geliyor ve microSD yuvası taşıyor. 3.300 mAh kapasitesinde pili bulunan model, bağlantı tarafında USB-C kullanıyor.

İlgili Video