reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

İşler düzeliyor; Huawei için iki güzel haber daha

Amerika’nın kara listesine girdikten sonra birçok ambargo ile karşı karşıya kalan Huawei için güzel gelişmeler art arda geliyor.

Huawei, Amerika Başkanı Trump’ın karalistesine alındığından bu yana dev teknoloji şirketlerinin yasakları ile karşılaşıyor. Google, Intel, Qualcomm, ARM ve Broadcom gibi dev isimler ile işe yapamaz hale gelen firma, geçen hafta içerisinde bazı organizasyonların da dışına alınmıştı. Ancak ortada somut bir tehlike olmadığından dolayı bu konuda geri adımlar başladı. Hatırlarsınız dün Huawei’nin SD Association üyeliği yeniden sağlandı. Bu sayede firmanın gelecek cihazlarında SD / microSD hafıza kartı kullanmama durumu ortadan kalktı. Yeni gelen bilgilere göre Huawei, Wi-Fi Alliance ve JEDEC’e de geri döndü. Wi-Fi Alliance “Wi-Fi” standardı üzerinde çalışırken, JEDEC ise RAM standartlarını belirliyor. Bu tarz kurumlar çok gündeme gelmiyor ancak özellikle mobil cihazlar için gerçekten büyük önem arz ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei, Android lisansının iptal edilmesine karşıda kendi işletim sistemini geliştiriyor

Android lisansının iptal edilmesi mevcut cihazları kullanılmaz hale getirmiyor. Sadece gelecek güncellemelerin yavaş geleceği söyleniyor. Gelecek yeni modeller içinse firmanın kendi işletim sistemini geliştirdiği biliniyor. 2020 başında kullanıma çıkacak gibi duran bu işletim sistemi, sadece akıllı telefon değil dizüstü bilgisayar, televizyon ve akıllı saat gibi ürünleri de kapsıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın çıkışını yakında yapması beklenen katlanabilir modeli  Mate X