reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Gelecek Huawei telefonlar için sevindiren gelişme

Amerika’nın kara listesine girdikten sonra SD Association dışına alınan Huawei, bu konuda sevindirici bir gelişme ile karşı karşıya.

Huawei, biliyorsunuz Amerika Başkanı Trump’ın karalistesine alındığından bu yana dev teknoloji şirketlerinin yasakları ile karşılaşıyor. Google, Intel, Qualcomm, ARM ve Broadcom gibi dev isimler ile işe yapamaz hale gelen firma, hatırlarsınız geçtiğimiz hafta SD Association dışına da alınmıştı. Bu durum, Huawei’nin gelecek cihazlarında SD ya da microSD hafıza kartı desteği veremeyeceğini anlamına geliyordu. Ancak neyse ki bu durum bugün değişti ve Huawei yeniden SD Association üyesi firmalar arasına geri döndü. Firmanın SD Association dışına alınması satılan mevcut cihazlar ile alakalı bir sorun oluşturmadı. Ayrıca aslında ortada gelecek cihazlar için de büyük bir sorun bulunmuyordu. Çünkü Huawei’nin “Nano Memory Cards” isimli kendi hafıza kartı altyapısı ve kartları bulunuyor. Ancak artık süreç daha net ve “microSD” kart desteği için olması gerektiği eski hale geldi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei kendi işletim sistemini geliştiriyor

Çok merak edilen işletim sistemi, firmanın yazılım tarafındaki Amerika bağımlılığı bitirme adına büyük önem arz ediyor. Çıkış tarihi konusunda çelişkili bilgilerin geldiği işletim sistemi, yaz çok yakında tanıtılacak ya da 2020 başında karşımıza çıkacak. Donanım tarafında yaşadığı darbeleri Çin pazarında halletme şansı bulunan Huawei, işleri yoluna koymak adına önemli adımlar atıyor. Bu süreçten mevcut kullanıcıların olumsuz etkilenmiyor olması da önemli bir detay olarak karşımızda bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın merak edilen katlanabilir modeli