reklamı kapat

POPÜLER

theQ

Sosyal ağlardan kopamayanlara 3G’li su geçirmez fotoğraf makinesi: theQ

Telefon kameraları geliştikçe kompakt fotoğraf makinelerini de bir kenara bırakır olduk. Pek çok fotoğraf makinesinden çok daha iyi görüntü yakalayabilen telefonlar, günlük kullanım için ideal hale gelirken, sosyal ağlardan ayrılamayışımız ve paylaşımın kolaylığı da kompaktları terk ediş sebeplerimiz arasında elbette. Ancak theQ kamera bu ayrımı değiştirmek istiyor.

Advertisement

theQ
Yaz tatiline giderken su altında dahi sosyal yaşamdan uzak kalamayanlar için üretilmiş olan theQ, renkli tasarımıyla kullanıcıyı cezbediyor. 3G bağlantıyı destekleyen fotoğraf makinesi su altında 3 metreye kadar çekim yapma olanağı sağlıyor. Yani öyle profesyonel dalışlarda kullanmak pek mümkün değil ancak tatil için ideal bir seçeneğe dönüşüyor. Yumuşak dokulu kauçuk gövdesi ile sekiz farklı renk seçeneği sunan theQ fotoğraf makinesi 24 mm’lik f2,4 geniş açılı lens kullanıyor.

theQ
Görüntüsü her ne kadar canlı ve yenilikçi olsa da çektiği fotoğrafların vintage görünümlü olmasıyla dikkat çeken theQ ile fotoğrafları düzenlemeniz de mümkün. theQ LAB isimli program üzerinden fotoğraflara filtre uygulayabilir ve sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz. Makinenin lensinin etrafında bulunan LED ışıklandırma ise hem tasarıma büyük katkı sağlıyor hem de karanlık ortamlarda yapacağınız çekimlerde iş görüyor. theQ, gerek özellikleri gerek görüntüsüyle özellikle hipster’lar için ideal bir dijital oyuncak olacağa benziyor. Şu an ön siparişte olan fotoğraf makinesinin fiyatı 149 pound.