reklamı kapat

POPÜLER

SpaceX Starship

SpaceX Starship SN15 testinden gelen etkileyici video [İzle]

Tamamen başarıya ulaşan SpaceX Starship SN15 testinden özel bir video yayımlandı. Bu video ile SpaceX, tüm süreci bir araya getirmiş.

SpaceX, geçtiğimiz aylarda geleceğin roketi Starship özelinde birçok test gerçekleştirdi. Ancak bu testlerin hepsinde bir sorun yaşandı. Hemen hepsinde test roketi kaybedildi.

Bu kötü durumlar biliyorsunuz geçtiğimiz hafta son buldu. Kalkış yapan Starship SN15 isimli en son prototip, kendisinden beklenenleri sorunsuz olarak yerine getirdi.

Yapılan deneme kapsamında üç adet Raptor motora sahip SN15 prototipi hedeflenen yüksekliğe çıkış yapmış ve geriye dönerek sorunsuz bir dikey iniş yapmayı başarmıştı.

İşte firma bu başarılı deneme için özel bir video yayımladı. Yukarıda izleyebileceğiniz bu 1 dakikalık videoda, başarılı denemenin en kilit kısımları gözler önüne seriliyor.

Sesiyle beraber çok etkileyici görünen video, firmanın alandaki geldiği son noktayı bir kez daha gözler önüne seriyor. Burada bizi özellikle iniş kısmı etkiliyor.

Bu arada SpaceX Starship için daha çok test gerekiyor. Firma bunlar için da hazır durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SpaceX Starship, gelecek için çok önemli bir roket

Hep söylediğimiz gibi SpaceX bu roket ile Mars’a ulaşmak istiyor. Bu açıdan firmanın geleceği için çok önemli olan Starship, şimdiye kadar yapılmış en güçlü roketler arasında yer alıyor.

Firmanın Starship ile dünya dışına insan çıkarma konusunda da çok büyük planları bulunuyor. Roketin, Mars’ta kurulacak olası bir koloninin merkezinde olması isteniyor. Ancak bunun için daha önümüzde çok uzun yıllar bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın