reklamı kapat

POPÜLER

Star Wars: The Last Jedi filminden ilk fotoğraflar geldi

Star Wars 40’ıncı yılını kutlarken, seri gündemimizden neredeyse hiç düşmedi. Bu kültleşmiş serinin 40 yıllık dev macerası ise The Last Jedi filmiyle hikayeye yeni bir bölüm eklemeye hazırlanırken film için yapılmış ilk fotoğraf çekimi de göründü.

Rian Johnson‘ın yönetmenliği üstlendiği Star Wars: The Last Jedi için sabırsızlığımız had safhada. İlk filmdeki anlık rolüyle doyamadığımız Mark Hamill‘i daha fazla göreceğimizi düşündüğümüz film aynı zamanda geçtiğimiz yıl aralık ayında kaybettiğimiz Carrie Fisher‘ın da vedası niteliğinde olacak. Biraz buruk bir heyecan bizimkisi anlayacağınız. Vanity Fair dergisi ise hem Star Wars’un 40’ıncı yılını kutluyor hem de bize yeni filmde karakterlerin nasıl görüneceğine dair ipuçları veriyor.

Kapağın tam halini ikinci görselde görüntüleyebilirsiniz.

Dört farklı kapak çalışan Vanity Fair’ın Star Wars özel kapakları ünlü fotoğrafçı Annie Leibovitz tarafından çekilmiş. Leibovitz’in gözünden hazırlanan ilk kapakta Rey (Daisy Ridley) ve Luke Skywalker (Mark Hamill) yan yana görünüyor. Son Jedi Rey mi bilinmez ancak Skywalker’ın son öğrencisi olacak gibi.

Kapağın tam halini ikinci görselde görüntüleyebilirsiniz.

İkinci kapakta ise karanlık tarafa geçiş yapıyoruz. İlk Düzen’in liderleri Captain Phasma (Gwendoline Christie), General Hux (Domhnall Gleeson) ve Kylo Ren (Adam Driver) boy gösteriyor. Kylo Ren’in Güç Uyanıyor’un sonunda yaşadıklarının ardından artık çok daha cüretkar ve korkusuz olacağı kesin. Öte yandan kapak Captain Phasma’yı ilk kez kasksız görmemizi sağlıyor. Açıkçası Gwendoline Christie harika görünüyor.

Kapağın tam halini ikinci görselde görüntüleyebilirsiniz.

Bir sonraki kapak ise kaçak Stormtrooper’ımız Finn’in (John Boyega) artık ekibin ayrılmaz bir parçası olduğunu vurguluyor adeta. Poe Dameron (Oscar Isaac) ile yakın arkadaş oldukları görünen kapakta yeni karakter Rose Tico’yu (Kelly Marie Tran) da görme şansına eriştik. Tabii Finn ve Poe’nun olduğu yerde BB-8 olmasa o fotoğraf eksik kalırdı. Pek sevimli droidimiz de kapaktaki yerini alıyor.

Kapağın tam halini ikinci görselde görüntüleyebilirsiniz.

Ve son kapak, belki de en etkileyicisi… Star Wars serisinde ilk kez ortaya çıkışının üstünden geçen 40 yılın ardından General Leia Organa (Carrie Fisher) tek başına tüm ihtişamı ve etkileyiciliğiyle boy gösteriyor.

Vanity Fair’ın Star Wars özel sayısı haziranda çıkacak. Dergide filmle ilgili yeni detaylar yer alıp almayacağı merak konusu. Star Wars: The Last Jedi 15 Aralık‘ta vizyondaki yerini alacak.