reklamı kapat

POPÜLER

Stelvio’nun bir adım üstüne çıkılıyor; Alfa Romeo’nun yeni model planlamasından ilk detaylar

Haziran itibarıyla düzenlenecek etkinlikle kısa vadede satışa sunulacak modellerle ilgili açıklama yapması beklenen Alfa Romeo, hibrit teknolojisine de fazlasıyla odaklanmış durumda.

Kendisinden bir süredir Giulia’nın Coupe versiyonuyla ilgili resmi bir adım atmasını beklediğimiz Alfa Romeo, görünüşe göre bunu toplu şölen niteliğinde bir açıklamayla birlikte yapmaya hazırlanıyor. Halihazırda çok da fazla çeşit olmayan ürün gamıyla yoluna devam eden marka, gözünü hibrite de dikmiş durumda. Autocar’da yer alan habere göre, SUV sınıfı için de ayrı bir hazırlık yalan Alfa, Stelvio’nun üstünde konumlanacak daha büyük bir modelin duyurusunu da gerçekleştirecek. Tüm bu yeniliklerin ve kısa vadeli planların duyurusunu yapmak üzere karşımıza çıkacak olan Sergio Marchionne için çok fazla da beklememiz gerekmeyecek gibi. Nitekim etkinliğin önümüzdeki ay içerisinde yapılması gündemde.

Elimizde neler var?

Evet, önümüzdeki ay için masada görünen tüm detaylar kenara not edeceğimiz şekilde ele almaya başlayalım. Giulia’nın Coupe versiyonu için artık kendi içerisinde net bir karara vardığı söylenilen Alfa, yüksek performanslı hibrit ünite için de yine Giulia’yı merkeze almış durumda. Burada LaFerrari‘de kullanılan sistemin bir benzeri için çalışma yürüten mühendisler, 2.0 litrelik turbo motordan 345, 2,9 litrelik turbodan ise 641 beygir güç alabilecek noktada. Yani bu teknolojinin ürün gamındaki ilk örneğini binek sınıfta göreceğimiz bir anlamda kesin. Madalyona yeni eklenecek olan büyük sınıf SUV’da ise ekonomi amaçlı 48V‘luk hibrit sistemin sunulması gündemde. 7 kişilik olarak da satın alınabileceği dile getirilen yeni modelin tıpkı Giulia Coupe’de olduğu gibi 2019 sonuna doğru satışa sunulabileceği söyleniyor. Önümüzdeki günlerde netleşecek olan bu hamlelerle ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.