reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12 mini

Steve Jobs üzerinden şimdi görülen “iPhone nano” planı

Teknoloji devi Apple, ortaya çıkan Steve Jobs imzalı e-postalar üzerinden öğrendiğimiz kadarıyla zamanında bir iPhone nano planı yapmış.

Apple, Steve Jobs’un yönetimde olduğu 2011 yılında gerçek anlamda bir iPhone nano planlamış. Firma o zaman bu modeli uygun fiyatlı bir seçenek olarak düşünmüş ancak bundan öteye gidilememiş.

iPod için zamanında çok ses getiren ve aynı zamanda çok satan bir “nano”  model satışa sunan teknoloji devi Apple, bunu iPhone için yapmayı ise başaramamış. Apple’ın o dönemde sattığı en iyi telefon iPhone 4 modeliydi ve o telefonda dahi günümüz için ufak bir ekran yer alıyordu.

Bu açıdan “Gerçekten gelseydi nasıl olurdu?” sorunu sorduran ve merak uyandıran iPhone nano, yüksek ihtimalle tasarım aşamasına girdi. Çünkü Steve Jobs’un ortaya çıkan e-postalarında telefonun örnek modeller üzerinden Jony Ive gösterildiği ya da gösterilmesi gerektiği yazıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone nano gelmedi, yakında gelen “mini” iPhone modelleri de tutmadı

iPhone 12 Mini, 12, 12 Pro ve 12 Pro Max modellerinden oluşan iPhone 12 ailesinin açık ara en az talep göreni 12 mini oldu. 5,4 inç ekranlı 12 mini, net olarak ailenin en az satanı konumunda yer alıyor.

Apple’ın telefondan gelen talebe göre tahmin edilenden tam yüzde 70 oranında daha az ürettiği geçtiğimiz aylarda ortaya çıkmıştı. Daha sonra ise telefonun üretimi “beklenenden daha erken tarihtetamamen bitirildiği öğrenildi.

Biliyorsunuz eylül ayında iPhone 13 ailesi (iPhone 12s ismi de kullanılabilir) geliyor. Bu ailede de bir iPhone 13 mini modelinin olacağı, Apple’ın “mini” modeli 2022’de ise ortadan kaldıracağı aktarılıyor.

Not: Görsel iPhone 12 mini’ye aittir.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın Türkiye’de satılan tablet modellerinden