reklamı kapat

POPÜLER

Stranger Things’in ikinci sezonu için geri sayım başladı [Video]

Netflix‘in iddialı yapımlarından Stranger Things ilk sezonuyla bizi fantastik bir maceranın tam ortasına çekmişti. Retro açılışı, alt kültür göndermeleri ve Stephen King referanslarıyla kalbimizi kazanan dizinin ikinci sezonunun çıkış tarihi belli oldu.

Türkiye saatiyle pazarı pazartesine bağlayan gece gerçekleşen Super Bowl‘da pek çok fragman televizyon ve sinema severlerle buluştu. Bunlardan biri de Stranger Things’in ikinci sezonunu müjdeleyen kısa tanıtım oldu. Dört arkadaşın pek bir fantastik hikayesini anlatan dizinin ilk sezonunda soluksuz bir macerayı geride bırakmış, yeni sezon için aralanan kapının ardından sabırsızlıkla beklemeye başlamıştık. Dün yayınlanan kısa tanıtımda öğrendik ki Stranger Things’in ikinci sezonu Cadılar Bayramı‘nda (31 Ekim) geri dönüyor. Daha iyi bir gün seçimi düşünemiyoruz.

Retro Eggo reklamıyla başlayan fragman Eleven göndermesini yaptıktan sonra kısa kısa sahnelerle gelecek sezondan ipuçlarını da bizlerle buluşturdu. Fragmanın neler getirdiğine bakacağız ancak yazının devamında ilk sezondan spoilerlar yer aldığını belirtelim. Eğer hala bu muhteşem diziyi izlemediyseniz şimdi tam sırası.

Kısaca hatırlamak gerekirse; geçtiğimiz sezon paralel evren olan Upside Down’a kaçırılan Will’in peşini bırakmayan arkadaşları Mike, Dustin ve Lucas, tesadüfen karşılaştıkları telekinetik güçlere sahip Eleven’ın da yardımıyla Will’i kurtarmayı başarmıştı. Tabii bu macerada Will’in annesi, kardeşi ve Mike’ın ablasının da büyü bir çaba sarf ettiğini unutmamak gerek. Maceranın sessiz kahramanı polis müdürü Jim Hopper’ın da işin peşini bırakmamasıyla kasabada paralel evrene kapı açan şirket açığa çıkmıştı. Oldukça kanlı, bir o kadar da vahşi bir sezonun ardından Eleven’ın Demogorgon’u öldürmek uğruna kendini feda etmesiyle Will de kurtarılmış ve sezonu noktalamıştık. Tabii Jim Hopper’ın bize Eleven’ın ölmediğine yönelik bir ipucu bırakmasıyla da yeni sezonu beklemeye başladık.

Görünen o ki geçtiğimiz sezon kaybettiğimiz tek karakter gerçekten de Barb oldu. Eleven’ın hala yaşıyor olması bizi en mutlu eden haberlerden biri. Öte yandan Will’in döndüğünden beri bir tuhaf olması yeni sezonda kasaba için oldukça kötü olayların geleceğine işaret ediyor. Küçük bir çocuk için büyük bir travma geçiren Will’in yeni sezonda bunu nasıl atlatacağı merak konusu. Öte yandan fragman eğlenceli referansları da beraberinde getiriyor. Geçtiğimiz sezon yaratık avına çıkan Mike, Dustin ve Lucas’ı bu sezon Ghost Busters kostümleriyle görüyoruz. Belli ki kasabanın yeni kahramanları olan bu üç arkadaş durumdan bir hayli keyif alıyor.

31 Ekim‘de yeni sezonun tüm bölümleri Netflix’te yayınlanacak olan dizi için şimdiden sabırsızlanıyoruz. Stranger Things’in Super Bowl tanıtımına haberin üstünden ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR