reklamı kapat

POPÜLER

Subaru’nun yeni navigasyon sistemi sosyal medyada dalga konusu oldu [Video]

Subaru’nun 2015 model otomobillerinde kullanmak üzere duyurduğu araç içi navigasyon sistemi Starlink’i oldukça kötü gösteren resmi tanıtım videosu, yeni otomobilleri bekleyenleri hayal kırıklığına uğrattı. 

Sesli olarak komut verilebilen ve istenen adres seçilerek kolayca kullanılabilen Starlink sistemi reklamın başlarında kulağa oldukça hoş ve yararlı geliyor. Ancak Nav Traffic’in navigasyon yazılımı gösterilmeye başlandığından itibaren her şey bir anda tepe taklak oluyor. Sistemde kullanılan işlemcinin çok düşük bir performans sergilemesi nedeniyle yapılan kaydırma ve yakınlaştırma-uzaklaştırma hareketleri gecikmeli olarak gerçekleştiriliyor. Ayrıca harita üzerinde gezinirken görüntüler geç yükleniyor ve bazı grafiksel hatalar meydana geliyor.
starlink-navigasyon
Subaru‘yu kullanıcıyı yanıltmadan direkt olarak gerçek kullanım görüntülerini gösterdiği için tebrik etmek gerek. Fakat 2015 yılında satışa sürülen otomobillerde halen donmalar yaşayan bir navigasyon cihazına yer vermek ne derece doğru, o tartışılır.

VİDEO