reklamı kapat

POPÜLER

Subaru’nun yeni navigasyon sistemi sosyal medyada dalga konusu oldu [Video]

Subaru’nun 2015 model otomobillerinde kullanmak üzere duyurduğu araç içi navigasyon sistemi Starlink’i oldukça kötü gösteren resmi tanıtım videosu, yeni otomobilleri bekleyenleri hayal kırıklığına uğrattı. 

Sesli olarak komut verilebilen ve istenen adres seçilerek kolayca kullanılabilen Starlink sistemi reklamın başlarında kulağa oldukça hoş ve yararlı geliyor. Ancak Nav Traffic’in navigasyon yazılımı gösterilmeye başlandığından itibaren her şey bir anda tepe taklak oluyor. Sistemde kullanılan işlemcinin çok düşük bir performans sergilemesi nedeniyle yapılan kaydırma ve yakınlaştırma-uzaklaştırma hareketleri gecikmeli olarak gerçekleştiriliyor. Ayrıca harita üzerinde gezinirken görüntüler geç yükleniyor ve bazı grafiksel hatalar meydana geliyor.
starlink-navigasyon
Subaru‘yu kullanıcıyı yanıltmadan direkt olarak gerçek kullanım görüntülerini gösterdiği için tebrik etmek gerek. Fakat 2015 yılında satışa sürülen otomobillerde halen donmalar yaşayan bir navigasyon cihazına yer vermek ne derece doğru, o tartışılır.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Subaru’nun yeni navigasyon sistemi sosyal medyada dalga konusu oldu [Video]” için 6 cevap

 1. Burak Yılmaz dedi ki:

  Çok değil bir kaç yıl öncesinde Subaru gözlerimi kamaştıran arabalar üretiyor desem yeridir. Evet teknik olarak hala güçlü ve güzel araçlar üretiyor. Ancak arabaya bidiğimizde otobanda makaslara girmek dışında başka şeylerde yapıyoruz. Heh işte bu makaslar dışındaki şeyleri arka planda tutması gerçekten böylesine güzel bir markaya yakışmıyor diyebilirim. Bu navigasyon örneğide bunlardan bir tanesi.

  Her şey bir tarafa Subaru markasına olan ciddi bir saygım var. Fakat belirtmek isterim ki bu saygıyı kaybetmesine ramak kaldı.

  Sevgiler

 2. wad dedi ki:

  oraya bi ipad de koyarsın peki ne işe yarar hiç. navigasyon sonuçta. önemli olan ne kadar para istedikleri

 3. oğuzhan Mengir dedi ki:

  bu konuda en iyisi BMW

 4. Fd dedi ki:

  Amaç navigasyon ise yeterli

 5. Ali Utku Ayvalı dedi ki:

  Amaç navigasyon ise yeterli falan değil arkadaşım 120’yle gidiyorsun ilerden dönmen lazım ama navigasyon göstermiyor. 1 metre kala navigasyon dön diye bağırmaya başlıyor sonra neden öldüm.

 6. ilker dedi ki:

  Subaru’nun Türkiye de sattığı araçlarda navigasyon bulunmuyor. Neye göre eleştiriyorsunuz anlayamadım ? Satılan ürün için, müşteri bu özelliğin olmadığını ve bedelini ödemediğini biliyor. BMW nin gerçekten güzel ama standart donanım olarak sunulmadığı için 3500 Euro ücret ödemek gerekiyor ek olarak.. iyi incelemek lazım..