reklamı kapat

POPÜLER

Suicide Squad’ın yönetmeninden Joker itirafı

DC çizgi romanlarından uyarlanan Suicide Squad her ne kadar gişede başarılı bir hasılat elde etse de, izleyicilerin ciddi eleştirilerine maruz kaldı. Özellikle olayların ve karakterlerin ele alınış biçimi beğenilmedi. Görünen o ki David Ayer de ortaya çıkan sonuçtan memnun değil. Üstelik bu konudaki düşüncelerini oldukça açık yürekli bir şekilde dile getirmeyi tercih ediyor.

David Ayer, Twitter’da kendisine ve Suicide Squad’a iltifat eden bir kullanıcının yazdıklarına oldukça uzun bir yanıt verdi. Ortaya tartışmalı bir film çıkarttığının farkında olduğunu, eğer elinde olsa birçok şeyi farklı bir şekilde ede alacağını dile getirdi. Onun uzun cevabında en fazla dikkat çeken kısım ise Joker‘e aitti. Ayer bu sevilen kötüye dair düşüncelerini “Bir zaman makinem olmasını arzu ederdim. O zaman Joker’i hikayenin ana kötüsü yapar ve ayakları yere basan sağlam bir hikaye oluştururdum.” cümleleriyle ifade etti. Elbette onun bu sözleri çizgi roman uyarlaması işleri sevenler arasında büyük yankı uyandırdı.

Ayer’in uzun yazısında dile getirdiği üzere filme dair sorunlar Joker‘in veya hikayenin ana kötüsü olan Enchantress ile sınırlı değil. Ancak yayınlanan tanıtımların ardından herkes Joker’in daha fazla ekran süresine sahip olmasını bekliyordu. Bunun hayat kırıklığı üzerine hikayenin belli noktalarında yer alan açıklar eklenince ortaya eleştiri yağmuruna tutulan bir iş çıkmış oldu. Yine de Joker’in Batman filmleri haricinde ana kötü olarak yer alacağı bir film fikri kulağa oldukça cazip geliyor. Warner Bros., Ayer’in bu fikrini ilerleyen zamanlarda değerlendirecek mi, bekleyip göreceğiz.

İLGİLİ HABERLER