reklamı kapat

POPÜLER

Sular durulmuyor; Batman filminin senaryosu yeniden yazılacak

Önce yapımcı, yönetmen, oyuncu ve senarist olarak tüm sorumluluğu üstlenen Ben Affleck‘in yönetmenlikten çekilmesi, ardından Ben Affeck’in artık Batman’i canlandırmak istemediğine dair dedikodulardan sonra filmle ilgili dönen dev drama bitti sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü Batman filminin senaryosu baştan yazılacak.

Şu noktada artık önümüze sunulacak olan filmin başarılı olup olmayacağına dair derin korkular besliyoruz. Çünkü filmin geleceği en az Kara Şövalye’nin zırhı kadar siyah görünüyor. Ben Affleck’in her ay düzenli olarak yaptığı açıklamalardan fenalık geçirmediyseniz bu haber sizi sabrınızın sonuna ulaştırabilir.

Yazının başında yaptığımız küçük hatırlatmaya şunu da ekleyelim, Ben Affleck yönetmenlikten çekildikten sonra Warer Bros. yönetmenlik için Matt Reeves ile anlaşmıştı. Biz de artık filmin rayına oturduğunu ve çekimlerin yapılacağını düşünmüştük. Meğer çok yanılmışız. Slashfilm’in haberine göre Batman filminin Ben Affleck, Chris Terrio ve Geoff Johns tarafından hazırlanan senaryosu tamamen çöpe atılmış. Film için sıfırdan, yeni bir senaryo hazırlanıyormuş. Bu durumda Deathstroke’un yeni senaryodaki yeri de akıllarda soru işareti oluşturdu. İşin ilginç yanı kulislerde mevcut senaryo ile ilgili çok olumlu yorumlar dönüyordu.

Kısacası yönetmen ve senaryonun değişimiyle Batman filmi için en baştan bir hazırlık yapıldığını söyleyebiliriz. Zaten halihazırda War For the Planet of the Apes filminde çalışan Matt Reeves’in hazirana kadar Batman filmi için herhangi bir çalışma yapamayacağı söyleniyor. Film en iyi ihtimalle yapıma 2018 yılında başlayacak. Filmin çıkışı ise 2019 bulabilir. Tabii yapıma kadar Ben Affleck kontratını yakmaya karar vermezse…