reklamı kapat

POPÜLER

Araç kiralama

Sürücülere önemli uyarı; araç kiralama işlemlerine dikkat

Tüm Oto Kiralama Kuruluşları Derneği’nden (TOKKDER) özellikle bayram öncesi araç kiralama yapacak sürücülere önemli uyarılar geldi.

Toplu taşımaya olan ilginin salgın sebebi ile git gide düşmesi ile araç kiralama işlemler olan ilgi de arttı. İnsanlar kendilerine özel bir araç ile daha izole bir şekilde seyehat etmek istiyor. Yaz tatili ve bayramın da takvimlere girmesi ile birlikte kiralama işlemleri zirveyi gördü. Hal böyle olunca sürücüleri mağdur eden durumlar da ortaya çıkmaya başladı. Tüm Oto Kiralama Kuruluşları Derneği, sektörü değerlendirirken gerekli hijyen kurallarına uyulmasının da altını çizdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Derneğin yönetim kurulu başkanı Başkanı İnan Ekici, “Bireylerin izole, hijyen standartları yüksek ve kontrollü ulaşım ihtiyacıyla birlikte uçak, tren ve otobüs gibi toplu taşıma araçlarına olan talebin belirli bir oranının bireysel ulaşıma kaydığını, araç kiralama ve araç paylaşımına olan talebin yükseldiğini gözlemliyoruz. Bununla birlikte, yurt dışından gelen misafir sayısındaki önemli azalma, 2020 yılı yüksek sezonu açısından önceki yılların yüksek sezon iş hacmine ulaşmayı imkânsız kılıyor. Bu sene, her yıldan farklı bir yüksek sezon tecrübe ettiğimizi ve salgının kontrol altına alınması çerçevesinde ekonomide düzelme yaşansa da daralma ile karşı karşıya olduğumuzu belirtebilirim. Yüksek sezon yatırımlarımızı yapmadan pandeminin ortaya çıkmış olması ise sektörümüz açısından “hava yastığı” etkisi olarak değerlendirilebilir.

Araç kiralama işlemleri hızla artıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bayramda araç kiralamak isteyenlere önerim, bu tür yoğun talebin olduğu dönemler için araç rezervasyonlarını mümkün olduğunca erken yapmaları yönünde. Bunun yanı sıra mutlaka kurumsal firmaları tercih etmelerini tavsiye ediyorum. Yurt çapında tanınan ve ana iş alanı araç kiralama olan kurumsal markaların tercih edilmesi gerek kiralama sürecinde gerekse sonrasında tüketicilerin sorunsuz ve memnuniyet verici hizmet almasını sağlayacaktır. Merdiven altı diye tabir ettiğimiz bazı araç kiralama faaliyetleri, sigorta kapsamı, bakım hizmeti, ikame araç tedariki, yola devam garantisi gibi hizmetleri karşılayamadığı oranda sektörümüzün güvenirliğine gölge düşürüyor. Güvenlik ve hijyen her şeyden önce geliyor. Her zaman önemli olmakla birlikte içinde bulunduğumuz pandemi döneminde gerek araç bakımında gerekse teslimat şartları anlamında özel dezenfeksiyon önlemlerinin alındığından emin olmak gerekiyor” ifadelerine yer verdi.

İlginizi çekebilir

Yerli otomobil tanıtım videosu