reklamı kapat

POPÜLER

sydney opera 5

Sydney Opera Evi’nin yüzeyi etkileyici bir ışık gösterisine sahne oluyor [Video]

Avustralya’nın en büyük şehirlerinden Sydney‘in ünlü opera binası, Vivid Live müzik festivali kapsamında dijital bir görsel düzenlemeyle yenilendi. Yaratıcı işleriyle öne çıkan bir tasarım şirketi olan 59 Productions tarafından yapılan düzenlemeyle birlikte bu sembolik yapının yelken biçimindeki çatısı videolar eşliğinde ışıklandırılarak bütün yüzeyde çılgın bir ışık gösterisi gerçekleştirildi. Yapının yüzeyine yansıtılan görseller arasında dans eden renkler, şekil değiştiren figürler ve hatta bir video oyunundan bazı sahneler yer alıyor. Projenin yaratıcılarına göre, bu düzenlemenin amacı izleyenleri “mimarinin ve uygarlığın doğuşundan insanoğlunun ve teknolojik başarısının bugün ulaştığı zirveye doğru dramatik bir zaman yolculuğuna” çıkarmak.

sydney opera 2
59 Productions‘ın daha önce yaptığı çalışmalar arasında Londra’da 2012 yılında gerçekleştirilen yaz olimpiyatlarının açılış seremonisi ve Berlin’den Toronto’ya kadar birçok önemli şehirdeki galerilerde ziyaretçilerle buluşan David Bowie sergisi yer alıyor. Tasarım şirketinin başındaki isim olan Leo Warner; “Sydney Opera Evi‘nin kendileri için tamamen yeni bir meydan okuma olduğunu, bütün bir yapıyı canlandırıp dünyanın en etkileyici şehir silüetlerinden birinde diğer binaların önüne çıkarmanın son derece zor bir deneyim olduğunu” belirtti.

sydney opera 3
23 mayısta başlayan ve “Lightning the Sails” (“Yelkenleri Işıklandırmak”) olarak isimlendirilen çalışma 9 haziranda sona erecek. Bu tarihlerde yolu Sydney’e düşenler bu görsel şöleni kaçırmamalı.

VİDEO

sydney opera 4
sydney opera 5

YORUMLAR