reklamı kapat

POPÜLER

Tamamen kablosuz şarj teknolojisi ilk kez çalışır şekilde göründü [Video]

Kablosuz şarj teknolojileri uzun süredir teknoloji dünyasının gündeminde. Yayınlanan konsept videolarda cebimizde dururken şarj olan telefonlar, sürekli şarj olduğu için hiç pil sorunu yaşamayan klavye ve mouse’lar ile adeta rüya gibi bir teknoloji anlatılsa da bu zamana kadar bu teknoloji canlı olarak gösterilmedi. uBeam‘in sahnede gösterdiği kablosuz şarj ise bu teknolojiden beklentilerimizi gözden geçirmemiz gerektiğini gösteriyor.

Advertisement

Normalde kapalı olarak belirli bir gruba gösterilen teknolojinin internette yayınlanmaması istendiği belirtiliyor. Ancak tabii ki birileri bu kurala uymamış durumda ve böylece kablosuz şarj teknolojisine yakından bakma fırsatı buluyoruz. uBeam CEO’su Meredith Perry‘nin sunum yaptığı videoda kablosuz şarj teknolojisinin nasıl çalıştığı gösteriliyor. Android işletim sistemli cihaz, küp şeklindeki dev cihaza yaklaştırılıyor ve ekranda şarj ikonu beliriyor. Kablosuz şarj voltajının ne kadar olduğu ve bir telefonun kablosuz şarj ile ne kadar sürede şarj edilebileceği gibi detaylar ise belirsizliğini koruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gösterilen demoya bakılırsa uBeam’in gideceği uzun bir yol var. Zira kimse evinin köşesinde duran devasa bir küpün önünde telefonunu tutarak şarj etmek istemeyecektir. uBeam de elbette bunun farkında ve cihazın daha küçük hale getirmek için çalışmalar yapıyor. Ayrıca şarj mesafesinin artması için de bazı çalışmaların yapılacağı belirtiliyor.

VİDEO