reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes-Maybach Ultimate Luxury Concept

Tanıtım öncesinde gelen dev sızıntıyla Mercedes-Maybach Ultimate Luxury Concept’in detaylarına yakından bakın

Tanıtımı Çin’de gerçekleştirilecek olan Mercedes-Maybach Ultimate Luxury Concept, ortaklığın SUV sınıfına yansıtacağı çok ciddi bir oyuncu olacak.

Pekin Otomobil Fuarı’na özel bir projeyle katılacağını geçtiğimiz hafta içerisinde duyuran Mercedes-Maybach ortaklığı, resmi kaynaklarından paylaştığı ufak ipuçlarıyla karşımıza çıkmıştı. Önümüzdeki hafta içerisinde kapılarını açacak olan organizasyon öncesinde daha daha fazla detayını görmeyi beklediğimiz bu yeni model, tanıtımını aratmayacak çapta geniş bir sızıntı ile kendisini gösterdi. Vision 6‘dan doğan tasarım dilinin SUV sınıfına yansıması olarak nitelendirilebilecek projeye Mercedes-Maybach Ultimate Luxury Concept adıyla sesleneceğiz. Tamamen elektrikli olmasını beklediğimiz araç ebatları geleceği önümüzdeki yılların yeni GLS’si olarak da nitelendirilebilir. Bu sızıntıdaki güzel yan ise, projenin iç dünyasından da oldukça geniş bilgiler vermesi.

Ne kadar farklı?

Ön bölümde kullanılan yapısı gereği son yıllarda gördüğümüz Maybach konseptleriyle benzeşen Ultimate Luxury Concept’in en önemli ayırt edici noktalarından birisi arka kısmında. Özellikle yandan bakıldığında kendisini hemen hissettiren oldukça farklı bir çizgi üzerine tasarlanan modelde üç bölümlü LED far grubu, öne göre küçülen yapıyla birlikte ön plana çıkıyor. Mercedes’in jant tasarımlarında türbin motorunu andıran bir yapıya yer vermesi de şüphesiz görüntüdeki en etkileyici noktalardan birisi. Mercedes-Maybach Ultimate Luxury Concept’in adında yer alan “lüks” ibaresinin fazlasıyla hissedileceği nokta ise hiç şüphesiz kokpit olacak. Bolca ahşap ve deri detayların hakim olduğu kokpitte, Mercedes’in yeni jenerasyon modellerinde yer verdiği tek parçalık dijital ekran teknolojisinin benzeri kullanılıyor. 5 gün içerisinde tüm özellikleriyle tekrar karşımızda olacak modelle ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.