reklamı kapat

POPÜLER

2020 Mercedes GLA

Tanıtıma saatler kala geldi; işte 2020 Mercedes GLA cephesinden görüntüler

Merakla beklenen dönüşümünden ilk net detayları basına yansıyan 2020 Mercedes GLA, görünüm olarak bir öncekine göre çok daha tatminkar.

Bugün düzenlenecek etkinliği için geri sayımına devam ettiğimiz 2020 Mercedes GLA için nihayet beklediğimiz derecede bir sızıntı geldi. Bu zamana kadar resmi ipuçları ve kamuflajlı görselleri üzerinden değerlendirmesini yaptığımız model, tasarım noktasında geldiği noktayı gösteren görselleriyle karşımızda duruyor. Gerek ön gerekse arkada çok daha premium bir görüntü sergileyen aracın daha çok GLC‘ye yakın olduğunu da artık net bir şekilde söyleyebiliyoruz. Önümüzdeki birkaç saat içerisinde tüm detaylarıyla karşımıza çıkacak olan yeni modelin teknik detay konusunda ise hala benzer detayları masada görünmeye devam ediyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Mercedes GLA hakkında bilinen detaylar

İkinci jenerasyonuyla macerasına devam edecek olan GLA için elimizde büyük çapta olmasa da bazı temel bilgilerin varlığı devam ediyor. MFA2 adıyla elden geçirilen altyapıyla gelecek olan modelin ebatlarındaki rakamsal iyileşmeler netlik kazanmış durumda. Buna göre bir önceki nesline göre yükseklik bazında 10 santimetre ileride konumlanacak olan modelin, 15 santimetre kısalacak olması dikkat çekiyor. Bununla birlikte iç bölümde daha iyi bir baş mesafesi sunacak olan GLA’nın diz mesafesinde ise herhangi bir gerileme söz konusu değil. Kaputun altında da ise 150 ve 190 beygir seçeneklerle şekillenecek 2.0 litre dizel ve 1,5 litrelik diğer opsiyonla ön planda. Hibrit versiyonuyla da karşımıza çıkmasını beklediğimiz GLA ile ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlginizi çekebilir

GLB tanıtım filmi