reklamı kapat

POPÜLER

Tanıtımdan önce sızıntısı geldi; karşınızda ilk görseliyle 2018 Toyota Auris

Cenevre’de tanıtımı gerçekleştirilecek olan 2018 Toyota Auris, beklenildiği gibi çok daha sportif bir karaktere sahip olacak.

Yeni modellerin ardı ardında örtülerinden kurtulduğu Cenevre’de sızıntılar da paralel şekilde ortaya çıkmaya devam ediyor. Şubat ayının son günlerinde gelen ipucu niteliğindeki ilk detayıyla karşımıza çıkan 2018 Toyota Auris, tanıtımına sayılı saatler kala nihayet resmi yollardan olmasa da yeni yüzünü bizlere gösterdi. Üçüncü jenerasyonuyla yollara çıkacak olan modelinde beklediğimiz gibi çok daha sportif bir karaktere yer veren Toyota, ailenin en büyükleri olan Camry ve Avalon’da yaptığı dokunuşları Auris’den de esirgememiş. Bu sayede Leon, Golf ve 308 gibi rakiplerine artık daha net cevap verebilecek olan modeldeki en temel fark ise güç ünitesinde olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Motorlardan beklentiler

Toyota’nın dizel motor seçeneğine yer vermesini beklemediğimiz yeni Auris’in kaputunun altında üç farklı opsiyon ön plana çıkıyor. Kaynaklara göre giriş seviyesinde bizleri 116 beygir güç üreten 1,2 litre motor karşılayacak. Masada görünen ortanca seçenek ise C-HR’da da yer alan 1,8 litre hacimli hibrit üzerinde yoğunlaşırken üçüncü ve son adımda 180 beygir güç üreten 2.0 litrelik Hybrid konumlanıyor. Kısa süre içerisinde resmi detaylarıyla karşımıza çıkmasını beklediğimiz yeni Auris ile ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilir, ortaya çıkan ilk görsel üzerinden tasarımla ilgili düşüncelerinizi bize yorum olarak iletebilirsiniz.