reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Tekken Hybrid incelemesi

Street Fighter ve Mortal Kombat ile birlikte oyun tarihinin en popüler dövüş serilerinden olan Tekken’in yepyeni paketi Tekken Hybrid, PS3’lerimize geldi. Son zamanlarda iki rakibi karşısında biraz güç kaybetmiş olsa da Tekken Hybrid, o eski Tekken günlerine olan özlemimizi yeniden depreştirecek gibi. Öncelikle bu paketin sadece bir oyun içermediğini yineleyelim. Paketin içinde üç ayrı içerik bulunuyor. Tekken: Blood Vengeance adlı bir animasyon film, 2000 yılında PlayStation 2 için geliştirilmiş ilk Tekken oyunu olan ve zamanında oldukça beğenilen Tekken Tag Tournament’in tamamen HD yeni sürümü ve Tekken Tag Tournament 2’nin oynanabilir bir demosu bulunuyor. Paketin içeriği dopdolu ve Tekken hayranlarının koleksiyonunda kesinlikle bulunması gereken bir parça.

Advertisement

BİR ELİN NESİ VAR?
Tekken: Blood Vengeance, Tekken evreninde geçen yeni bir animasyon filmi. Mishima Zaibatsu ve rakip firma olan G. Corp.’un M genini araştırması ve basit bir öğrenci olan Shin Kamiya’nın peşine düşmelerini konu alıyor. Tekken sadece bir dövüş oyunu olsa da uzun zamandır devam eden sürükleyici bir öyküye de sahip aynı zamanda. Oyunun geliştiricileri her yeni çıkan bölümde bu evreni de sürekli olarak genişletiyor. Blood Vengeance da bu evrenin içinde geçen sürükleyici bir aksiyon filmi olmuş. Aynı zamanda sevdiğimiz Tekken karakterlerini de değişik şekillerde görme şansı veriyor bize. Filmi tamamen üç boyut desteğiyle izleyebiliyorsunuz. Paketin diğer içeriğiyse 2000 yılında çıkmış Tekken Tag Tournament’ın yüksek çözünürlüğe aktarılmış yeni sürümü. Hatırlayabileceğiniz gibi Tekken Tag, aynı anda iki karakterle birden dövüşebildiğiniz bir Tekken versiyonuydu. Tek karakterle dövüşmek yerine ikiye iki turnuvalar düzenleyebiliyordunuz. Yine oyunun hayranlarının bayıldığı Tekken-bowl adlı mini oyun da bu paketle geri dönüyor.

MERAKLISINA
Paketimizin üçüncü içeriğiyse yepyeni Tekken Tag Tournament 2’nin oynanabilir demosu. Oyunun çıkmasına daha epeyce süre var ancak Tekken Hybrid sahipleri bu oyunu herkesten önce deneme şansına sahip olacak. Oyun, dövüş oyunlarını sevenlerin çok seveceği dinamiklerden oluşuyor. Sadece iyi grafiklere sahip olması değil, aynı zamanda yeni oyun modlarını da içerecek olmasından dolayı merakla bekliyoruz.