reklamı kapat

POPÜLER

Tekken Tag Tournament 2 incelemesi


GEL BURAYA KAÇMA!
Maçlarda seçtiğiniz iki karakterden biri aktif olarak dövüşürken, diğeri pasif durumda geri planda bekliyor. Yazının başından beri “iki kişilik düşünmelisiniz” dememizin sebeplerinden biri de bu noktada ortaya çıkıyor. Geride bekleyen karakterinizin sağlığı bir noktaya kadar yenileniyor. Bu nedenle oyunun taktik tarafı diğer dövüş oyunlarına göre çok daha baskın. Eğer zamanlamanızı doğru ayarlayabilirseniz iki karakterinizin kümülatif enerjisi çok daha uzun dayanacaktır. Diğer yandan, enerjisi bitmek üzere olan bir rakibinizin kaçmasını da engelleyebilirsiniz. Eğer yenilmek üzere olan rakibinizin kaçacağını anladıysanız seri kombolarla ya da güreş stili dövüşen karakterlerin tutma özellikleriyle onların kaçıp enerjilerini yenilemelerine engel olabilirsiniz. Bu noktada iki karakterinizi de aktif hale getirip ortaklaşa kombolara girebildiğinizi de söyleyelim. Örneğin, doğru zamanlamayla bir karakteriniz rakibi havaya atarken, diğer karakterinizle ona seri şekilde girişebiliyorsunuz. Elbette bu varyasyonları çeşitlemek mümkün. Mesela, dövüştüğünüz alanda bir duvar varsa, rakibinizi duvara çarparak sersemletebilir ve komboya çok daha rahat girişebilirsiniz; hatta bunu kombonun ortasında yapıp kombonun süresini uzatabilirsiniz.

PAKETİN İÇİNDEKİLER
Oyunun kozmetik unsurlarına baktığımızda da ilk Tekken Tag Tournament oyununa göre çok daha zengin bir içerikle karşılaşıyoruz. Oyunda bir karakter kişiselleştirme seçeneği bulunuyor. Karakterinizin kıyafetlerini, saçını başını kişiselleştirebiliyor ve online arenada bu şekilde boy gösterebiliyorsunuz. Tekken Tag Tournament 2’nin grafikleriyse çene düşürecek kadar kaliteli. Özellikle mekan grafikleri bugüne değin Tekken oyunlarında gördüklerimizin en iyisi. Kırılıp dökülmeleri de etkileşimi artırmış. Hatta bazı arenalarda bir alt kata düşüp dövüşe devam etmek bile mümkün. Hatta ve hatta rakibinizi bir alt kata gönderip aşağıdaki takım arkadaşınızın ona dalmasını sağlayabiliyorsunuz. Tekken Tag Tournament 2, bir ara oyundan çok tam teşekküllü bir turnuva oyunu olmuş ve hem oyun mekanikleriyle hem içeriğiyle hem de teknik unsurlarıyla tam bir dövüş ziyafeti vermiş bizlere. Oyunda tam tamına 59 karakter bulunuyor ve yapımcılar ta ilk Tekken’den bile karakterler eklemiş.

DENEMEDEN GEÇMEYİN
Tekken Tag Tournament 2, sadece dövüş oyunu severlerin değil, tüm oyuncuların denemesi gereken son derece eğlenceli bir yapım olmuş. Belki uzmanlaşmak vakit alıyor ancak alışmak ve öğrenmek son derece kolay. Başlamadan önce bilgisayara karşı mücadele ederseniz, kısa zamanda eliniz alışacak ve diğer kapışmalara hazır hale geleceksiniz. Önemli olan eğlencenin keyfine varmanız. Mutlaka yanınızda bir arkadaşınızla, yoksa da online olarak rakipler bularak kapışmanızı öneriyoruz.