reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model 3 Sentry mod

Tesla Model 3’e yönelik vandallık kameraya yakalandı [Video]

Amerika’da anlamsız şekilde elektrikli araçlara yönelik “vandallık” artıyor. Burada özellikle Tesla araçlar hedef alınıyor.

Tesla‘nın etkisiyle elektrikli araçların sayısı artıyor. Özellikle Amerika’da bu konuda büyük bir artış görülüyor. Bu gerçekten güzel bir gelişme. Çünkü biliyorsunuz elektrikli araçlar çevreyi kirletmiyor. Ancak neden olduğunu bir türlü anlayamadığımız şekilde bu araçları sevmeyenler bulunuyor. Elektrikli araçları sevmeyenler bunu Tesla’nın şarj istasyonularını işgal ederek ya da artık araçlara zarar vererek gösteriyor. İşte buna benzer bir durum daha kısa süre önce yaşanmış. Yukarıdaki videoda görebileceğiniz iki kendini bilmez kişi, kendi araçlarının yanına park eden Tesla Model 3‘ü anahtar ile çiziyor ve kapıyla çaparak gövdeye hasar veriyor. Bu haberi esas olarak gündeme getiren ise Tesla araçlara konulan Sentry modu. Bir ev alarmı gibi çalışan Sentry modu, aracın kameralarını kullanarak çevresini izliyor ve dışarıdan gelen araca yönelik tehditleri kameralardan tespit edebiliyor. Bu mod yukarıdaki olayda da görevini iyi şekilde yerine getirmiş durumda. Çünkü bu vandallığı gerçekleştiren iki kişi de araç kameraları tarafından açık şekilde kayıt altına alınmış.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Sentry modu dikkat çekici kayıtlar yakalıyor

Bu mod aktif edildiği zaman Model serisi araçlar yakınındaki kişilere merkezi ekrandan “kameralar kayıtta” mesajını veriyor. Eğer hırsızlığa yönelik adımlar atılırsa sistem “alarm” moduna geçiyor ve son seste müzik ile alarm çalmaya başlıyor. Bu sayede çalınması önlenenen birçok Tesla’nın olduğu belirtiliyor.